کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان برگزار می‌شود

سفیر ایران در باکو که به جمهوری خودمختار نخجوان سفر کرده است، با واصف طالب‌اف، رییس مجلس عالی این جمهوری دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، واصف طالب‌اف با اظهار خشنودی از تحولات مثبت در مناسبات ایران و جمهوری آذربایجان، جایگاه روابط ایران و نخجوان را ویژه توصیف کرد و گفت: خوشبختانه مناسبات خوبی بین نخجوان و ایران، به خصوص با استان‌های مرزی وجود دارد و در حال حاضر نیز در زمینه مبادلات تجاری، فعالیت‌های کشاورزی از جمله کشت سیب‌زمینی، ذرت و مرغداری همکاری‌های مشترک بین مردم نخجوان و ساکنان استان‌های مرزی ایران ادامه دارد.

وی در ادامه با یادآوری سابقه همکاری‌های خوب میان مسوولان این جمهوری با استانداران مرزی ایران، مشکل تردد اتباع ایرانی به نخجوان را مورد اشاره قرار داد و گفت: ما همواره خواستار رفت و آمد راحت و آسان مردم دو طرف بوده‌ایم و برای حل مشکل تردد اتباع ایرانی به جمهوری خودمختار نخجوان در تلاش هستیم.

در این دیدار که محمد تقی محمد علی، سرکنسول ایران در نخجوان نیز حضور داشت، پاک آیین روند تحولات اخیر در روابط ایران و جمهوری آذربایجان را مثبت ارزیابی کرد.

وی با اشاره به نتایج دیدارهای مقامات دو کشور گفت: سفر اخیر رئیس جمهوری آذربایجان به ایران در فضایی صمیمانه انجام و مذاکرات سازنده ای بین روسای جمهور دو کشور و دیگر مقامات در سطوح مختلف صورت گرفت و تصمیمات مهمی اتخاذ گردید که می تواند زمینه ساز توسعه مناسبات ایران و جمهوری آذربایجان در آینده شود.

وی تعیین روسای کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان و توافق درباره برگزاری اجلاس این کمیسیون در اوایل مرداد ماه سال‌جاری در باکو را یکی از دستاوردهای مهم این سفر برشمرد و بر ضرورت استفاده از ظرفیتهای اقتصادی و صنعتی موجود در استانهای مرزی کشورمان در توسعه روابط اقتصادی با نخجوان تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N305738