آغاز انتخابات ریاست جمهوری سوریه در لبنان/ استقبال گسترده اتباع سوری

سوریه,لبنان

بیروت – ایرنا – انتخابات ریاست جمهوری سوریه در لبنان صبح روز چهارشنبه در حالی با استقبال گسترده اتباع این کشور آغاز شد که ارتش و نیروهای امنیتی لبنان تدابیر شدیدی را در بیروت بویژه ضاحیه جنوبی و منطقه الیرزه که سفارت سوریه در آنجا قرار دارد، برقرار کرده اند.

به گزارش ایرنا، قرار است اتباع سوری که واجد شرایط رای دادن هستند، در 39 کشور جهان که مانع برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه نشده اند، پای صندوق های رای بروند.

وزارت خارجه سوریه دیروز پیش بینی کرد که بیش از 200 هزار تبعه سوری مقیم خارج این کشور در انتخابات شرکت کنند.

شعبه های اخذ رای در سفارتخانه های سوریه در کشورهای مختلف دایر شده و اتباع سوری می توانند ساعت 7 صبح به وقت محلی هر کشور با مراجعه به این شعب رای خود را به صندوق اندازند.

در سفارت سوریه در لبنان هم در منطقه الیرزه بیروت 6 صندوق اخذ رای پیش بینی شده است.

سفارت سوریه در بیروت ساعت 7 صبح به وقت محلی درهای شعبه اخذ رای را گشود و اخذ رای از شمار زیادی از اتباع سوریه که از 5 صبح پشت در سفارت منتظر بودند، آغاز شد.

خیابان های منتهی به سفارت سوریه در لبنان با ترافیک شدید مواجه شده است.

« علی عبدالکریم علی» سفیر سوریه در لبنان با اشاره به استقبال گسترده اتباع سوری مقیم لبنان ، آن را پاسخی مناسب به حملات علیه کشورش خواند و گفت که مردم سوریه رای دادن و انتخاب رییس جمهوری را یک وظیفه واجب و زمینه ساز بازگشت امنیت به کشورشان می دانند.

وی تمدید ساعت رای گیری در لبنان را به علت حضورگسترده رای دهندگان بعید ندانست.

سفیر سوریه خاطرنشان کرد: آن دسته از اتباع سوریه که امروز موفق نشوند رای خود را به صندوق بیاندازند، می توانند سوم ماه ژوئن ( سه شنبه هفته آینده) در شعب اخذ رای که در گذرگاه های مرزی سوریه و لبنان پیش بینی شده است، مراجعه کنند.

خاورم ** 1324
کد N305660