یک فعال دانشجویی: اعدام مفسدان اثر کوتاه‌مدت دارد/باید به فکر ریشه‌کن کردن فساد بود

دادگاه,دانشجويي,تشكل دانشجويي,قوه قضاييه,مفاسد اقتصادي

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد گفت: اعدام مفسدان اقتصادی شاید در کوتاه‌مدت اثر داشته باشد اما مشکل را بطور ریشه‌ای یا در بلندمدت حل نمی‌کند و باید به فکر ریشه‌کن کردن فساد بود.

میلاد مهدویان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: با توجه به افزایش اختلاس‌ها و نوع رسیدگی به این پرونده‌ها مردم نسبت به چنین موضوعایت بی‌اعتماد شده‌اند و فکر می‌کنند بخاطر برخی ملاحظات و مصلحت‌اندیشی‌های قوه قضائیه آنچنان که باید، رسیدگی لازم را با متهمان ندارد.

وی با اشاره به اعدام متهم ردیف اول پرونده فساد مالی سه هزار میلیارد تومانی، گفت: چنین برخوردهایی اگر درست و حساب‌شده باشد و شامل حال تمام متهمان پرونده شود، تأثیرگذار خواهد بود و در غیر اینصورت، یک روش ساده و کوتاه مدت به حساب می‌آید.

این فعال دانشجویی ادامه داد: فسادها از ضعف قانونی یا ضعف مدیران ایجاد می‌شوند که برخورد با آنها و رفعشان بر عهده قوه‌های قضائیه و مقننه است. باید شکاف‌های قانونی را اصلاح و مدیران فاسد را برکنار کرد.

وی در پایان با ابراز این عقیده که "نحوه برگزاری مرحله آخر دادگاه پرونده اخیر فساد مالی بزرگ، نشان‌دهنده وجود برخی ملاحظات بود، از غیرعلنی بودن جلسات دادگاه برخی پرونده‌های اقتصادی و سیاسی انتقاد کرد و آن را نشان‌دهنده وجود همین ملاحظات دانست.

انتهای پیام

کد N305392