نخست وزیر ترکیه ˈپ.ک.کˈ را به عملیات نظامی تهدید کرد

پ,ک

آنکارا - ایرنا - ˈ رجب طیب اردوغان ˈ نخست وزیر ترکیه ، حزب غیر قانونی کارگران کرد این کشور ˈپ.ک.کˈ را به حمله نظامی متهم کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، اردوغان روز سه شنبه در نشست نمایندگان حزب حاکم ˈ عدالت و توسعه ˈ در مجلس ملی این کشور گفت: در صورتی که ˈپ.ک.کˈ کودکان ربوده شده را آزاد نسازد، دولت آنکارا طرح های ˈبی و سی ˈ از جمله عملیات نظامی را به اجرا خواهد گذاشت.

در پی ربوده شدن شماری از کودکان در استان های کردنشین ترکیه توسط عناصر ˈپ.ک.کˈ ، والدین این کودکان در مقابل دفتر حزب صلح و دمکراسی در دیاربکر تحصن کرده و خواستار آزادی فرزندانشان شده اند.

وی با اشاره به اهمیت صلح و ثبات در جنوب شرقی ترکیه هشدار داد که اگر ˈپ.ک.کˈ به خواسته مردم منطقه پاسخ ندهد، گزینه نظامی می تواند مورد نظر قرار گیرد.

نخست وزیر ترکیه در این نشست بار دیگر خواستار کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی شد و گفت: او به عنوان نخست وزیر ترکیه حق انتقاد از سیاست های بانک مرکزی ترکیه را دارد.

اردوغان پیش از این نیز خواستار کاهش نرخ بهره در این کشور شده و اعلام کرده بود که افزایش نرخ بهره باعث کاهش رشد اقتصادی این کشور می شود.

خاورم ** 230 ** 1597
#پ #ک
کد N305180