پس از گذشت یک ماه اعلام شد؛

مطلع بودن ارتش نیجریه از محل اختفای دختران ربوده شده

آفریقا و خاورمیانه

ارتش نیجریه بعد از گذشت نزدیک به یک ماه از ربوده شدن بیش از 200 دختر دانش آموز توسط گروه تروریستی بوکوحرام مدعی شد که از محل اختفای این افراد اطلاع دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، ارتش نیجریه اعلام کرده که محل اختفای دختران ربوده‌شده به دست بوکو حرام را شناسایی کرده است. 

با این حال رئیس ستاد ارتش نیجریه اعلام کرد:نظامیان نمی خواهند با حمله به این محل، جان دختران را به خطر بیندازند. من می‌توانم بگویم که نظامیان ما می توانند و این کار را هم خواهند کرد. اما جایی که دختران هستند، آیا می توانیم از زور استفاده کنیم؟ هیچ کسی نباید بگوید ارتش نیجریه نمی داند چه می کند. ما نمی توانیم دخترانمان را به نام تلاش برای بازگرداندشان، بکشیم.

خبرگزاری رسمی نیجریه از قول این مقام ارشد نظامی اعلام کرد : ارتش نیجریه دست به هیچ تلاشی که ممکن است در پی آن جان دختران به خطر افتد نخواهد زد.

این خبر در حالی منتشر شده که طی هفته های گذشته از دولت و نیروهای نظامی نیجریه به خاطر عملکردشان در یافتن و نجات دختران، انتقاداتی مطرح شده است.

بوکو حرام در دو حمله که نخستین آن در پایان فروردین ماه در دهکده چیبوک انجام شد، بیش از ۲۰۰ دختر نوجوان دانش آموز را از مدرسه ربوده و تهدید کرده است که آنها را در بازار می فروشد.

در عملیات برای یافتن دختران ربوده شده چندین کشور به دولت نیجریه کمک می کنند.