در کمیته مشورتی سیاسی ایران و کره جنوبی

ایران و کره جنوبی بر توسعه همکاری‌ در حوزه‌های انرژی و بانکی تاکید کردند

سیاسی

دومین نشست مکانیزم مشورتی سیاسی ایران و کره‌جنوبی با حضور معاونان وزیران خارجه دو کشور در سئول برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابراهیم رحیم‌پور، معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه که به منظور برگزاری نشست کمیته مشورتی سیاسی معاونان وزیران خارجه ایران و کره جنوبی به سئول سفر کرده، روز دوشنبه 5 خردادماه با لی کیونگ سو، همتایش ملاقات کرد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان در این دور از مذاکراتش، طیف وسیعی از مسائل مربوط به روابط دوجانبه در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و هم‌چنین تحولات منطقه‌یی و بین‌المللی از جمله مذاکرات هسته‌یی ایران با گروه 1+5، بحران سوریه، موضوعات عراق و افغانستان، مسائل مربوط به شبه جزیره کره را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

رحیم‌پور در این دیدار اظهار امیدواری کرد که با ایجاد فضای جدید در دو کشور که پس از انتخاب دولت‌های جدید در ایران و کره جنوبی پدیدار شده، روابط دو کشور بیش از گذشته ارتقاء یافته و دو طرف شاهد افزایش همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف از جمله سرمایه‌گذاری شرکت‌های کره‌یی در حوزه‌های نفت و گاز و انرژی در ایران باشند.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کره جنوبی نیز ضمن قدردانی مجدد از مقام‌های ایرانی به‌خاطر آزادی تبعه کره‌یی، آمادگی شرکت‌های کره‌یی را جهت مشارکت و سرمایه گذاری بیش‌تر در طرح‌های مختلف در ایران را یادآور شد و اظهار امیدواری کرد که توافقات نهایی هسته‌یی میان ایران و گروه 1+5 در موعد مقرر به‌دست آید.

دو طرف در نشست خود زمینه همکاری‌های مشترک از جمله همکاری‌های بانکی میان دو کشور را مورد بحث و تبادل نظر قرار داده و بر بسط و توسعه این همکاری‌ها در سطوح مربوطه تاکید کردند.

معاونان وزیران خارجه دو کشور هم‌چنین ضمن استقبال از تداوم رایزنی‌های سیاسی دو کشور در سطوح مختلف، توافق کردند وزیران خارجه دو کشور در آینده نزدیک با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کنند.

رحیم‌پور هم‌چنین در دیدارهای دیگری با وزیر امور خارجه کره جنوبی، قائم مقام اول وزیر امور خارجه و معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی بر لزوم توسعه و تقویت روابط دو جانبه در همه ابعاد تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N304607