با حضور معاونین وزیر امور خارجه انجام شد؛

برگزاری نشست کمیته مشورتی سیاسی ایران و کره جنوبی

سیاست خارجی

طرفین در نشست خود زمینه همکاری‌های مشترک از جمله همکاری‌های بانکی میان دو کشور را مورد بحث و تبادل نظر قرار داده و بر بسط و توسعه این همکاری‌ها در سطوح مربوطه تاکید کردند.

 معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه که به منظور برگزاری نشست کمیته مشورتی سیاسی معاونین وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی به سئول سفر کرده، دیروز با لی کیونگ سو معاون سیاسی وزیر امور خارجه(همتای خود) ملاقات و دومین نشست مکانیزم مشورتی سیاسی میان دو کشور تشکیل گردید.

به گزارش ایلنا، در این دور از مذاکرات خود، طیف وسیعی از مسائل مربوط به روابط دو جانبه در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و همچنین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه 1+5، بحران سوریه، موضوعات عراق و افغانستان، مسائل مربوط به شبه جزیره کره را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

وی در این دیدار اظهار امیدواری کرد که با ایجاد فضای جدید در دو کشور که پس از انتخاب دولت‌های جدید در ایران و کره جنوبی پدیدار شده، روابط دو کشور بیش از گذشته ارتقاء یافته و دو طرف شاهد افزایش همکاری‌های در عرصه‌های مختلف از جمله سرمایه‌گذاری شرکت‌های کره‌ای در حوزه‌های نفت و گاز و انرژی در ایران باشند.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کره جنوبی نیز ضمن قدردانی مجدد از مقام‌های ایرانی بخاطر آزادی تبعه کره‌ای، آمادگی شرکت‌های کره‌ای را جهت مشارکت و سرمایه‌گذاری بیشتر در طرح‌های مختلف در ایران را یادآور شد و اظهار امیدواری کرد که توافقات نهایی هسته‌ای میان ایران و گروه 5+1 در موعد مقرر بدست آید.

طرفین در نشست خود زمینه همکاری‌های مشترک از جمله همکاری‌های بانکی میان دو کشور را مورد بحث و تبادل نظر قرار داده و بر بسط و توسعه این همکاری‌ها در سطوح مربوطه تاکید کردند.

معاونین وزارتخانه‌های دو کشور همچنین ضمن استقبال از تداوم رایزنی‌های سیاسی دو کشور در سطوح مختلف، توافق کردند وزرای خارجه دو کشور در آینده نزدیک با یکدیگر دیدار و گفتگو كند.

رحیم‌پور همچنین در دیدارهای دیگری با وزیر امور خارجه کره جنوبی، مقائم مقام اول وزیر امور خارجه و معاون وزیر امور اقتصاد و دارائی بر لزوم توسعه و تقویت روابط دو جانبه در همه ابعاد تاکید کرد.

کد N304576