اراکی:

رسانه مهمترین سلاح دشمن برای حمله به مسلمانان است

مجمع تقريب,آيت‌الله اراكي

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: دشمنان با بهره‌گیری از سلاح رسانه تلاش دارند صفوف وحدت امت اسلامی را در هم شکنند و از سوی دیگر مقدسات اسلامی و در راس آن قرآن کریم و پیامبر (ص) را مورد هجمه قرار دهند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: دشمنان با بهره‌گیری از سلاح رسانه تلاش دارند صفوف وحدت امت اسلامی را در هم شکنند و از سوی دیگر مقدسات اسلامی و در راس آن قرآن کریم و پیامبر (ص) را مورد هجمه قرار دهند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله محسن اراکی در سخنانی که به زبان عربی در اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی ایراد کرد، با اشاره به حملات همه جانبه دشمنان اسلامی بر ضد جوامع اسلامی، خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام برای این حمله تمام عیار و همه جانبه سیاسی، اقتصادی، رسانه‌ای و فرهنگی علیه جوامع اسلامی هر روزه برنامه ریزی می‌کنند و مهمترین ابزار آنان رسانه است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان این‌که «پیامبر اکرم(ص) نماد حقیقی یک جامعه اسلامی است» تصریح کرد: در قرآن کریم بر این مسئله تاکید شده که نبی مکرم اسلام(ص) اسوه و نماد حسنه است و با بعثت پیامبر(ص) میلاد جدیدی در انسانیت بشر به وجود آمد.

وی با تاکید بر لزوم بهره گیری پیروان حضرت محمد مصطفی(ص) از تعالیم ایشان، اظهار کرد: پیروان حقیقی ایشان همواره با یکدیگر با مودت رفتار می‌کنند و این هویتی است که جامعه اسلامی را شکل می‌دهد.

اراکی افزود: این هویت برترین هویت انسانی است و بیانگر وحدانیت واحد الهی و نشانگر یک جامعه توحیدی اسلامی است.

وی در ادامه با بیان این‌که «همه ادیان الهی در پی تشکیل یک جامعه انسانی هستند» گفت: بر اساس آیات قرآنی انسان می‌تواند به مرحله‌ای برسد که آن مرحله مرحله تقوا و گشودن رحمت‌های الهی و برکات به سوی اوست.

دبیرکل مجمع تقریب با اشاره به موج بیداری اسلامی در جهان اسلام، بیان کرد: بیداری اسلامی با آموزه‌های امام خمینی(ره) در انقلاب اسلامی ایران نمود یافت و در حال حاضر شاهد شکوفا شدن آن در جهان اسلام هستیم و مقاومت اسلامی نیز یکی از دستاوردهای این بیداری اسلامی است و مقاومت اسلامی در لبنان و فلسطین توانست به دشمن صهیونیست شکست‌های بسیاری وارد سازد.

وی در ادامه با تاکید بر این‌که «ارزش‌های اسلامی امروز در اقصی نقاط جهان و خصوصا جهان اسلام در حال احیا شدن است» خاطرنشان کرد: این وعده‌ای الهی است و بر اساس این وعده انسان‌های شایسته وارثان الهی در زمین خواهند بود و مسلمانان به هویت واقعی خود بازخواهند گشت.

اراکی افزود: امت اسلامی در مسیر صحیح خود حرکت کرده و همه هجمه‌های دشمنان اسلام نیز ناشی از هوشیاری مسلمانان و حرکت در مسیر صحیح از سوی مسلمانان است.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم اتحاد رسانه‌های جهان اسلام، اظهار کرد: ما در جوامع اسلامی قدرت‌های گسترده و فراوانی داریم و همچنین از پتانسیل و توانمندی‌های بسیار برخورداریم اما این توانمندی‌ها نیاز به رسانه‌ای قدرتمند دارد و رسانه قدرتمند می‌تواند در بازگرداندن مجد و عظمت جامعه و تمدن اسلامی موثر باشد.

دبیرکل مجمع تقریب در پایان تاکید کرد: ما تردید نداریم که می‌توانیم جامعه اسلامی جدید را بر اساس هویت واقعی اسلامی پایه گذاری کنیم و امت اسلامی برای بازیافتن خویش تلاش خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N304505