نخست‌وزیر جدید هند امروز با همتای پاکستانی‌اش دیدار می‌کند

نارندرا مودی، نخست وزیر هند احتمالا امروز (سه‌شنبه) با همتای پاکستانی خود مذاکره و همچنین کابینه جدید خود را معرفی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، صبح پس از روزی که مودی و تیم وزرایش سوگند یاد کردند، قرار است وی میزبان نواز شریف، نخست وزیر پاکستان باشد تا تنش‌ها میان دو کشور را کاهش دهد.

مودی هفته گذشته در اقدامی غیرمنتظره تصمیم به دعوت از نواز شریف برای شرکت در مراسم تحلیف و پیوستن وی به مذاکرات دو جانبه‌ای کرد که برای صبح سه‌شنبه تدارک دیده شده بود.

مودی در مراسم تحلیف خود گفت: بیایید با یکدیگر رویای هند قوی، توسعه یافته و جامع که می‌تواند فعالانه با جامعه بین‌الملل همکاری کند تا صلح و توسعه جهانی را مستحکم کند را تحقق بخشیم.

این نخستین باری است که یک نخست وزیر هند یک رهبر پاکستانی را برای شرکت در مذاکرات رسمی در دهلی نو از زمان تیرگی روابط بین دو کشور در پی بمب گذاری بمبئی در سال 2008 دعوت می‌کند.

نواز شریف نخست وزیر پاکستان در مصاحبه‌ای با شبکه ان. دی. تی وی گفته بود که به قدرت رسیدن مودی در این انتخابات حاکی از "شانسی بزرگ" برای دو کشور است تا صفحه جدیدی را در روابط خود ورق بزنند.

وی افزود: این مساله شانسی برای همکاری با یکدیگر است. هر دو کشور از حاکمیت قوی برخوردار هستند.

انتهای پیام

کد N304447