تاجگردون:

تحول در اقتصاد مستلزم نگرش بلندمدت است

سیاسی

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: تحول در اقتصاد کشور برای دستیابی به توسعه پایدار و حضور موثر در بازارهای جهانی مستلزم نگرش بلند مدت است.

غلامرضا تاجگردون در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کهگیلویه و بویر احمد با اشاره به تجربه تلخ تثبیت قیمت کالا در سال 84 از سوی مجلس و دولت افزود: دخالت دولت در بازار نقش اثرگذاری بر غیر رقابتی شدن تولید دارد که عواقب جبران ناپذیری بر پیکره اقتصاد کشور وارد می کند.

وی با بیان اینکه تصویب طرح تثبیت قیمت کالا در سال 84 از طرف مجلس شورای اسلامی و اجرای آن از سوی دولت منجر به پرداخت سه و نیم میلیارد دلار یارانه از سوی دولت شد اظهارکرد: باید همگام با تحولات اقتصاد جهانی با مدیریت علمی و برنامه مدون به جای درمان موقت به دنبال راهکارهای نوین برای حل مشکلات اقتصادی بود.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دخالت دولت در پرداخت یارانه مستقیم به تولیدکننده یا تثبیت قیمت کالا در طولانی مدت پایین آمدن کیفیت کالا، کاهش قدرت رقابت تولیدکنندگان در داخل با شرکت های دولتی، نبود امکان توسعه صادرات ، رقابت در عرصه بین المللی و در نتیجه غیرممکن شدن توسعه پایدار و ایجاد فرصت های شغلی جدید را در پی دارد.

تاجگردون اضافه کرد: تنظیم تعرفه مناسب به ویژه رعایت واردات و صادرات در مدیریت زمان مثلا زمان برداشت محصول با حفظ میانه روی یعنی با رویکردی که نه باعث تورم و فشار به مصرف کننده و نه زیان به تولیدکننده شود از راهکارهایی است که می تواند نقشی گره گشا درتحول در اقتصاد کشور داشته باشد.

انتهای پیام

کد N304446