استقبال اتحادیه اروپا از روند برگزاری انتخابات اوکراین

سیاسی

رئیس شورا و رئیس کمیسیون اروپا در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: اتحادیه اروپا از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 25 مه اوکراین استقبال کرده و به دنبال همکاری نزدیک با رئیس جمهوری آتی کی‌یف است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اینترفاکس، هرمن ون رامپوی، رئیس شورا و خوزه مانوئل باروسو، رئیس کمیسیون اروپا در این بیانیه مشترک گفتند: ما گزارش‌های خوبی از ارزیابی‌های اولیه دفتر موسسات دموکراتیک و حقوق بشر سازمان امنیت و همکاری اروپا دریافت کردیم که انتخابات ریاست جمهوری اوکراین را با شرکت رای دهندگان بسیار و تصمیم راسخ مقامات برای برگزاری انتخاباتی مطابق با تعهدات بین‌المللی و احترام به آزادی‌های اولیه توصیف می‌کند آن هم با وجود شرایط بد امنیتی در دو منطقه شرقی این کشور.

ناظران انتخاباتی سازمان امنیت و همکاری اروپا گفتند، انتخابات ریاست جمهوری اوکراین طبق استانداردها و اصول بین‌المللی برگزار شده است.

هماهنگ کننده ویژه هیات نظارت انتخابات سازمان امنیت و همکاری اروپا در اوکراین روز دوشنبه در کنفرانس خبری در کی‌یف گفت: این انتخابات تایید کرد که مردم اوکراین دموکراسی را انتخاب می‌کنند.

انتهای پیام

کد N304423