۰
رییس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان؛

بنادر سیستان و بلوچستان شرایط گردشگری دارد

  • ۱۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

رییس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان گفت: بنادر سیستان و بلوچستان علاوه بر فعالیت و گردشگری تجاری شرایط گردشگری را نیز دارد.

حمید رضا پشنگ در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان افزود: فرصت های اشتغال‌زایی تنها در بازرگانی و صنایع نیست بلکه رونق صنعت گردشگری نیز می تواند به توسعه سیستان و بلوچستان کمک کند.

وی تصریح کرد: سواحل دریای عمان و بنادر زیبای آن می‌تواند صنعت گردشگری را در منطقه رونق بخشد.

رییس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر امکان تجارت و صادرات و همچنین واردات کالا از بنادر چابهار با کشورهای پاکستان و حوضه خلیج فارس مهیا شده است و با یک برنامه ریزی جامع و مدون می توان از ظرفیت این بنادر برای گردشگری و حمل و نقل مسافر نیز استفاده کرد.

حمید رضا پشنگ افزود: فقدان سازمان های اجرایی و عدم برخورداری از مدیریت صحیح و کارا، انعطاف پذیری در قوانین و مقرارات مربوط به سرمایه‌گذاری‌های خارجی در منطقه آزاد چابهار در سالهای گذشته از مهترین موانع توسعه منطقه چابهار بوده است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه طی سالهای اخیر زیرساخت‌های خوبی در منطقه ایجاد شده و مشوق‌های سرمایه‌گذاری نیز فراهم گردیده که می‌طلبد از این ظرفیت بیشتر استفاده کرد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.