۰

یک عضو شورای مرکزی کارگزاران :دولت تلاش دارد به جامعه بقبولاند حافظ آزادی‌های مردم است

  • ۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور مبنی بر اهمیت حفظ آزادی‌های مردم و عدم مداخله در زندگی آنها، گفت: رئیس‌جمهور بر اساس قانون اساسی حافظ قانون و آزادی‌های مردم است و مطابق جایگاهی که در قانون اساسی دارد، طبیعی است که بیش از هر مسئول دیگری دغدغه حفظ این آزادی‌ها و همچنین احیای جامعه مدنی و حفاظت از آن را بر عهده داشته باشد.

علی جمالی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: به واسطه اتفاقاتی که در هشت سال گذشته رخ داده است، عقب‌ماندگی‌هایی در ابعاد مختلف در کشور به وجود آمده است که ما این را در سخنان مسئولان که با آمار و ارقام و شاخص‌ها روبرو هستند به خوبی مشاهده می‌کنیم و برای عبور از این وضعیت باید به ریل توسعه برگردیم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: برای بازگشت به ریل توسعه نیازمند مشارکت همگانی و آحاد جامعه هستیم و آقای رییس‌جمهور به خوبی این موضوع را می‌دانند و تلاش دارد که مردم را در مسیری که دولت پیش‌رو دارد همراه کند.

این عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران ادامه داد: لازمه این‌که مردم در این امر مشارکت کنند و با دولت همکاری کنند این است که محدودیت‌هایی که در سال‌های اخیر بر فعالان سیاسی، نهادهای مدنی و فضای سیاسی کشور حاکم شده از بین برود و در واقع آقای رییس‌جمهور به نحوی بر این موضوع تاکید دارند که این فضای امنیتی باید از بین برود تا مردم احساس کنند که اگر وارد فعالیت‌های مدنی شدند و همراهی کردند با مشکلی روبرو نخواهند شد.

وی گفت: دولت تلاش دارد که این را به جامعه بقبولاند که حافظ آزادی‌های مردم است، در این زمینه اعتمادسازی کند و برای تحقق اهداف خود دست یاری به سمت مردم دراز کرده است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به صحبت‌های رییس‌جمهور تصریح کرد: آقای رییس‌جمهور در روز آزادی خرمشهر اظهار داشتند که زمانی این پیروزی رخ داد که یک عزم ملی به وجود آمد و امروز نیز برای پیروزی و تحقق اهداف نیازمند به عزم ملی هستیم و در واقع دولت به خوبی متوجه است که باید مردم را همراه خود کند و این همراهی نیازمند باز شدن فضا و نهادهای امنیتی است.

جمالی با بیان این‌که دولت تاکنون در راستای تحقق این موضوع بد عمل نکرده است، به اقدامات دولت در حوزه فرهنگ و اظهارات رییس‌جمهور در مورد ضرورت استفاده از شبکه‌های اجتماعی و مجازی اشاره کرد و در بخش دیگری از این مصاحبه، گفت: افرادی مانند آقای خاتمی، روحانی و هاشمی بر این تفکر تاکید دارند که آزادی با دینداری تضادی ندارد و می‌تواند همراه یکدیگر باشد و به همین بابت آقای رییس‌جمهور تاکید می‌کند که پیامبر اسلام بشیر و نذیر بود و مردم باید در انتخاب‌های خود آزاد باشند و اینکه مردم در یک جامعه با حفظ آزاد‌های خود می‌توانند دیندار باشند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.