دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(س):

هنرمندان و اندیشمندان افراط را از دامن اسلام بزدایند

سیاسی

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(س) گفت: هنرمندان، اندیشمندان و ثروتمندان افراط‌گری دینی را از دامن اسلام بزدایند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام اختری در اختتامیه جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) با تبریک مبعث حضرت رسول (ص) گفت: امیدوارم قوانین اسلام به همه بشریت تسری یافته و همه را در بر بگیرد.

وی ادامه داد: خداوند پیامبر رحمت را الگوی مجسم برای انسانیت و صفات رحمت و جلال خود بر روی زمین قرار داد.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (س) ادامه داد: در دوران ما گروهی برخاستند تا دین اسلام را به سخره بگیرند و به ساحت مقدس انبیای الهی و شخص پیامبر بزرگ اسلام توهین می‌کنند. این حرکت به اشکال جدیدی در قالب فیلم و کاریکاتور به ویژه از پس از پیروزی انقلاب اسلامی بیشتر شده است. وظیفه ما دفاع از دین، پیامبر و الگوی انسانیت است و باید به مسوولیت دینی خود عمل کنیم.

وی ادامه داد: در این سال‌ها حرکات مرموز شیطانی و توهین به اسلام با پشتیبانی صهیونیست مرموز و امپریالیسم آمریکا شدت گرفت و به اشکال جدیدی دنبال شد. با موضع‌گیری‌ها و سخنرانی‌ها اقداماتی صورت گرفت ولی توطئه دشمنان اسلام حرکت عمومی را می‌طلبد.

اختری حمایت از دین، اسلام و پیامبر را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: باعث تاسف است که در برابر حرکات شیطانی اقدامات بسیار سطحی و بسیار ناچیزی انجام گرفته است. از تجربه‌ای که آغاز کردیم احساس می‌کنم که در برابر پیامبر خدا شرمنده‌ایم. هرچند نتوانستیم فراخوان‌مان را به زبان‌های مختلف به صورت فراگیر در دنیا منتشر کنیم. بسیار ساده حرکت کردیم اما استقبالی که از جشنواره ما شد، ما را شرمنده کرد.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (س) افزود: حدود 900 اثر برای این فراخوان به دستمان رسید. وقتی هنرمند فیلمساز، داستان‌نویس، مردم و جوانان از داخل و خارج کشور از این حرکت استقبال می‌کنند، چرا حرکت گروهی ما کند است. بیش از 200 فیلمنامه به دستمان رسید.

وی خطاب به هنرمندان تاکید کرد: هنرمندان دلسوز، ثروتمندان خدادوست و مسوولان زحمتکش دست در دست هم دهیم تا بتوانیم این 200 فیلمنامه را به تصویر بکشیم و به زبان‌های مختلف در دنیا منتشر کنیم تا در دنیا رحمت‌اللعالمین شناخته شود و جهانیان بدانند که جهان اسلام و پیشوایان معصوم ما طرفدار عدالت، علم و پیشرفت و مخالف و ظلم و ستم بوده‌اند تا ناخودآگاه یک عده جاهل و مغرض چه در داخل و چه در خارج از کشور از روی جهل به این فکر نیافتند که اسلام طرفدار خشونت است.

اختری تصریح کرد: در همین مراسم فراخوان دوم‌مان را با عنوان «قرآن و پیامبر» را اعلام می‌کنم و همه شما را به کمک فرا می‌خوانم.

در پایان این مراسم از برگزیدگان بخش‌های مختلف این جشنواره با اهدای یک دست کلام‌الله مجید، لوح تقدیر و سکه بهارآزادی تقدیر شد.

انتهای پیام

کد N304081