محمدی: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران، توجه بسیار زیاد به مسائل قرآنی است

سیاسی

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: انقلاب اسلامی با تکیه بر قرآن توانست بر تمام مشکلات پیروز شود، اگر به 1400 سال پیش برگردیم می‌بینیم که پیامبر اسلام با تکیه بر قرآن توانست تمام امپراطوری‌ها را ریشه‌کن کند، پس رمز پیروزی ما تکیه بر قرآن است و ملت ما باید یک صورت قرآنی و تربیت قرآنی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی عصر امروز دوشنبه در سی‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم که در سالن اجلاس سران برگزار شد، با تبریک مبعث پیامبر اسلام (ص) اظهار کرد: این مسابقات بزرگترین رویداد قرآنی جهان اسلام است و خدا را سپاسگزاریم که به ما این لیاقت را داد تا بتوانیم این دوره از مسابقات را باشکوه برگزار کنیم و دلیل این همه شکوه آن است که تمامی مردم ایران و حاکمیت به قرآن توجه خاصی دارند و این یک امتیاز منحصر به فرد برای انقلاب اسلامی ایران و مسوولان آن به حساب می‌آید.

وی خاطرنشان کرد: عمل به قرآن و توجه به آن یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است. قبل از انقلاب در زمان طاغوت محافل قرآنی همواره به صورت شخصی برگزار می‌شد و آنهایی که به قرآن ارادت داشتند می‌توانستند در این محافل شرکت کنند، ولی به برکت انقلاب اسلامی، امروز محافل قرآنی به صورت جمعی برگزار می‌شود و این به دلیل خون شهدا و توجه امام و رهبری به مساله قرآن است.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد: امامی که انقلاب را به پیروزی رساند یکی از اهداف خود را بر پایه محافل قرآنی بیان کرد و ما مفتخریم که این‌گونه مسابقات را برگزار می‌کنیم. ما باید با قرآن انسان‌سازی را شروع کنیم. بسیاری از مشکلات سیاسی و اجتماعی ما به دلیل دور بودن از قرآن است و اگر می‌خواهیم این مشکلات حل شود، باید به سمت قرآن برویم.

محمدی گفت: امام در وصیت‌نامه خود رمز پیروزی انقلاب را توجه به قرآن و عمل به آن ذکر می‌کند و من این را برای شنوندگان، بینندگان، خودم و تمام حضار یادآور می‌شوم که اگر ملت ایران پیروزی را می‌خواهند باید به قرآن و حیات معنوی اهمیت بدهند و به جهان فانی دل نبندند، چراکه قرآن انسان‌ساز است.

رییس سازمان و اوقاف امور خیریه اظهار کرد: سخنان امام در وصیت‌نامه‌اش برگرفته از سخنان جد بزرگوارش حضرت رسول(ص) است که حضرت فرمودند قرآن کتابی است که می‌تواند شفاعت کند و کتابی است که اگر شکایت کند، شکایت او پذیرفته می‌شود، پس باید به قرآن توجه ویژه‌ای شود. ملت ایران به رهبری امام و با تکیه بر قرآن توانستند کاری کنند که از دست امپریالیست‌هایی همچون رژیم صهیونیستی و آمریکا نجات پیدا کنند و این محقق نمی‌شد مگر با تکیه بر مفاهیم قرآنی. در جهان امروز می‌بینیم متاسفانه یکسری از کشورهای اسلامی به جای توجه به قرآن به قدرت‌های استکباری توجه می‌کنند. آنها راه درست را نمی‌دانند بلکه به راه غلط افتاده‌اند. راه درست پیروی از قرآن است و مطمئن‌ترین و پایدارترین راه، راه قرآنی است.

محمدی افزود: سی‌ویکمین مسابقات قرآنی با حضور70 کشور اسلامی برگزار می‌شود و این از افتخارات جمهوری اسلامی است که می‌تواند برخلاف خواسته‌های غربی‌ها این‌چنین مسابقات قرآنی را با عظمت برگزار کند. در این مسابقات 120 نفر قاری حضور دارد و 15 داور بین‌المللی که 10 نفر آنها خارجی و 5 نفر از هموطنان هستند و 3 نفر هیات رییسه نظارت کلی بر مجموعه را برعهده دارند که بر سایر داوران مدیریت می‌کنند.

وی یادآور شد: این از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است که می‌تواند در دو رشته حفظ و قرائت کار کند. ما در کنار مسابقه قرآنی برنامه‌های پژوهشی و تحقیقاتی هم داریم که امسال 170 اثر پایان‌نامه و مقاله به دست ما رسیده است که از بین این آثار، افراد ممتاز را انتخاب می‌کنیم و جوایزی به آنها اهدا می‌شود.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان گفت: در کنار این مسابقات از بانوان فعال قرآنی نیز تجلیل به عمل می‌آید و محصولات قرآنی و فرهنگی برای ترویج هرچه بیشتر قرآن در کنار مسابقات ارائه می‌شود.

انتهای پیام

کد N304002