حمایت برادر کرزای از عبدالله/ اخراج نیمی از کارمندان حوزه‌ های رای‌ گیری افغانستان

آسیا اقیانوسیه

حمایت برادر حامد کرزای از نامزدی عبدالله عبدالله و اخراج نیمی از کارمندان حوزه‌ های رای‌ گیری افغانستان از جمله تحولات انتخاباتی این کشور به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتد پرس، در پی اعلام حمایت "جمیل کرزای" برادر کرزای و "امرالله صالح" رئیس پیشین امنیت افغانستان از عبدالله عبدالله، محمود کرزای برادر حامد کرزای امروز دوشنبه به طور رسمی حمایت خود را از این نامزد انتخاباتی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام کرد.

محمود کرزای که به تیم "زلمی رسول" و "گل ‎آغا شیرزوی" از حامیان عبدالله پیوسته است، اعلام کرد در صورت پیروزی این نامزد انتخاباتی افغانستان به سوی وحدت ملی پیش می رود.

"صبغت الله مجددی" رهبر حزب جبهه ملی نجات افغانستان نیز در نشستی حمایت خود را از عبدالله عبدالله در صورت پیروزی در دور دوم انتخابات و احترام به این انتخاب اعلام کرد و بر حضور گسترده مردم پای صندوق های رای و برگزاری مسالمت آمیز انتخابات تاکید کرد.

"امر الله صالح" رئیس سابق اداره امنیت ملی افغانستان نیز که هم اکنون رهبری نهادی به نام "روند سبز" را به عهد دارد، ضمن حمایت از عبدالله از تلاشها در زمینه تحکیم وحدت ملی و مردم سالاری و حاکمیت قانون در کشور خبر داد.

عبدالله همچنین در نخستین روز آغاز رقابت‌ های انتخاباتی با اشاره به اینکه آرای مردم افغانستان عامل پیروزی تیم انتخاباتی اش است، از آغاز سفرهای ولایتی خود خبر داد و گفت مردم با اعتماد به برنامه‎ های مردم‌ سالار تیم وی رای می دهند.

رسانه ها همچنین از اخراج نیمی از کارمندان حوزه‌ های رای‌ گیری افغانستان از سوی کمیسیون انتخابات به اتهام تقلب در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری ماه گذشته خبر دادند.

بر اساس این گزارش پنج هزار و 338 نفر از کارمندان حوزه‌ های رای‌گیری افغانستان به خاطر تقلب در دور نخست از فعالیت در دور دوم انتخابات در روز 14 ژوئن 2014 منع شده اند.