در تذکرات کتبی نمایندگان مطرح شد؛

تذکر 20 نماینده درباره مجوز به کنسرت های مغایر شئونات اسلامی / تذکر درباره همزمان نبودن پروازها با اذان

مجلس

20 نماینده مجلس شورای اسلامی به صورت مشترک به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به «صدور مجوز برگزاری کنسرت های موسیقی مغایر شئونات اسلامی با حضور خوانندگان مبتذل» تذکر دادند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان کشور در پایان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی از سوی هیئت رئیسه مجلس قرائت شد.

براین اساس حجت الاسلام سالک و حجت الاسلام طاهری نمایندگان اصفهان و گلستان به رئیس جمهور درباره لزوم توجه جدی به مشکلات معیشتی مردم و پرهیز از حاشیه سازی ها و مسایلی که امروز جزو اولویت های مردم نیست، تذکر دادند همچنین به وزیر راه و شهرسازی از سازمان هواپیمایی کشوری درباره همزمان نبودن پروازها با ساعات اذان برای رعایت اقامه نماز اول وقت نیز تذکر دادند.

علی ایرانپور نماینده مبارکه به وزیر آموزش و پرورش درباره اصلاح طرح بیمه طلایی فرهنگیان و تحت پوشش قرارگرفتن خدمات دندانپزشکی و چشم پزشکی و لزوم نظارت بیشتر بر عملکرد مدیریت ناکارآمد استان اصفهان و علت افزایش دوبرابری پرداخت ماهیانه حق بیمه طلایی فرهنگیان علی رغم کاهش خدمات رسانی به این بیمه، به وزیر امور خارجه درباره پیگیری وضعیت دیپلمات ربوده شده در یمن و مرزبان ربوده شده در سیستان و بلوچستان، به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره لزوم توجه بیشتر سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و استان اصفهان به امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان مبارکه، به وزیر نف درباره تسریع در برداشت نفت و گاز از میادین مشترک نفتی به ویژه در میادین مشترک با قطر و عراق و به وزیر جهاد کشاورزی درباره لزوم اجرای قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی تذکر داد.

محسنی ثانی نماینده مردم سبزوار به وزیر اطلاعات درباره چرایی دعوای مالک کشتی که در اجاره سازمان کشتیرانی بود و منجر به محکومیت 100 میلیون دلاری شد تذکر داد.

حجت الاسلام سالک و صرامی نمایندگان اصفهان و خمینی شهر به وزیر نیرو درباره انتقال آب فلات مرکزی و اینکه کار کارشناسی از سابق تا کنون خط قرمز ماست و مطمئنا نتیجه کار کارشناسی منصفانه منجر به تونل بهشت آباد به جای لوله خواهد شد تذکر داد.

20 نماینده مجلس به صورت مشترک به علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به «صدور مجوز برگزاری کنسرت های موسیقی مغایر شئونات اسلامی با حضور خوانندگان مبتذل» تذکر دادند.

سودانی نماینده مردم اهواز به وزیر راه و شهرسازی درباره برقراری مجدد حق اولاد در حقوق پرداختی به بازنشستگان راه آهن و رهبری املشی نماینده مردم رودسر و املش به وزیر کشور درباره جلوگیری از ساخت و ساز در تپه های انتهای خیابان معین در پونک تهران تذکر دادند.

جعفر قادری نماینده مردم شیراز به وزیر اقتصاد درباره حل مشکلات بانک ها برای پرداخت تسهیلات به متقاضیان و به وزیر تعاون درباره تسریع در ابلاغ دستور العمل بند «ز» تبصره 15 قانون بودجه 93 مربوط به انتقال حق بیمه مستخدمین رسمی دولت از صندوق تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی تذکر داد.

محمد مهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان به رئیس جمهور درباره پرداخت مطالبات و دیون کارمندان بازنشسته جهاد سازندگی و به وزیر جهاد کشاورزی درباره ممنوعیت ورود گردو در راستای حمایت از تولید داخلی و باغبانان زحمت کش تذکر داد.

حمید رسایی نماینده تهران به وزیر نفت درباره اینکه چرا علی رغم سپری شدن بیش از یکسال از آزمون استخدامی اردیبهشت 92، شرکت ملی نفت از اعلام نتایج خودداری می کند تذکر داد.

موسی الرضا ثروتی نماینده مردم بجنورد به وزیر ورزش و جوانان درباره توجه به برنامه های جوانان و تامین اعتبار و پیگیری طرح ها و مشکلات از جمله اجرای قانون تسریع در پرداخت تسهیلات ازدواج و مسکن جوانان تذکر داد.

کارخانه ای نماینده مردم همدان به وزیر امور خارجه درباره اینکه حفظ مواضع حق طلبانه اخیر در دفاع از اقتدار هسته ای جمهوری اسلامی ایران می بایست به عنوان مطالبه ملت ایران همچنان در مذاکرات هسته ای مورد تاکید قرار گیرد که جای تقدیر و تشکر دارد و به رییس جمهور درباره اینکه لازمه مدیریت جهادی و نصب مدیران قوی و کارآمد که نباید قربانی مدیریت جناحی شود تذکر داد.

لاله افتخاری، فاطمه رهبر، فاطمه آلیا و حلیمه عالی نمایندگان تهران و زابل به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ضرورت حمایت از هنرمندان متعهد و تلاشگر و برخورد جدی با بازیگرانی که خطوط قرمز و ارزش های نظام را رعایت نکردند و خاطر ملت را خدشه دار می کنند.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر به رئیس‌جمهور درباره صدور دستور برای پذیرش اصلاحیه‌های مردم در سامانه‌ هدفمندی یارانه‌ها و مهدی کوچک‌زاده نماینده مردم تهران به وزیر اقتصاد درباره رعایت مصالح و منافع ملی در واگذاری‌ها با دقت بیشتر در ارزیابی قیمت واحدهایی که واگذار شدند تذکر دادند.

 تذکر 41 نمایندگان به وزیر ارتباطات درباره ضرورت پیگیری اجرای کامل بند ب تبصره 15 قانون بودجه سال 93 کل کشور در ارتباط با استمرار بیمه و قرارداد مستقیم کارگزاران مخابرات روستایی تذکر دادند.

لاله افتخاری نماینده مردم تهران به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره اینکه چرا در جشنواره شعر فجر از افرادی تجلیل شد که با فجرآفرینان و دفاع مقدس و ارزش‌ها نسبتی نداشتند.

ایرج عبدی نماینده مردم خرم آباد به وزیر جهاد کشاورزی درباره جلوگیری از ممنوعیت صادرات محصولات کشاورزی و دامی و  منصور حقیقت پور نماینده مردم اردبیل به وزیر علوم درباره انتصابات و عزل های سیاسی در دانشگاه پیام نور و به وزیر آموزش و پرورش درباره بی خاصیت بودن بیمه طلایی فرهنگیان تذکر دادند.

نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه به وزیر اقتصاد درباره تسریع در برخورد با بانک‌های متخلف و به رئیس جمهور درباره اینکه چرا ادارات دولتی آگهی های خود را به وزارت ارشاد نمی دهند تا توزیع عادلانه شود تذکر داد.