تذکرات کتبی نمایندگان به مسوولان اجرایی؛

رسیدگی به وضعیت بیمه طلایی فرهنگیان/ پرداخت وام ازدواج

سیاسی

نمایندگان مجلس در تذکرات جداگانه‌ای بر لزوم رسیدگی به وضعیت بیمه طلایی فرهنگیان،تسریع در پرداخت وام ازدواج جوانان و استمرار بیمه و قرارداد مستقیم کارگزاران مخابرات روستایی تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ضرغام صادقی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسولان اجرایی را به شرح زیر قرائت کرد:

*ایرانپور نماینده مبارکه به وزیر آموزش و پرورش: اصلاح طرح بیمه طلایی فرهنگیان و تحت پوشش قرارگرفتن خدمات دندانپزشکی و چشم پزشکی، لزوم نظارت بیشتر بر عملکرد مدیریت ناکارآمد استان اصفهان و علت افزایش دوبرابری پرداخت ماهیانه حق بیمه طلایی فرهنگیان علی رغم کاهش خدمات رسانی به این بیمه؛ به وزیر امور خارجه: پیگیری وضعیت دیپلمات ربوده شده در یمن و مرزبان ربوده شده در سیستان و بلوچستان؛ به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: لزوم توجه بیشتر سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و استان اصفهان به امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان مبارکه؛به وزیر نفت: تسریع در برداشت نفت و گاز از میادین مشترک نفتی به ویژه در میادین مشترک با قطر و عراق و به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم اجرای قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی.

*محسنی ثانی نماینده سبزوار به وزیر اطلاعات: چرا دعوای مالک کشتی که در اجاره سازمان کشتیرانی بود منجر به محکومیت 100 میلیون دلاری شد؟

*سالک و صرامی نمایندگان اصفهان و خمینی شهر به وزیر نیرو: برای انتقال آب فلات مرکزی کار کارشناسی از سابق تا کنون خط قرمز ماست که مطمئنا نتیجه کار کارشناسی منصفانه منجر به تونل بهشت آباد به جای لوله خواهد شد.

*سودانی نماینده اهواز به وزیر راه و شهرسازی: برقراری مجدد حق اولاد در حقوق پرداختی به بازنشستگان راه آهن.

*رهبری املشی نماینده رودسر و املش به وزیر کشور: جلوگیری از ساخت و ساز در تپه های انتهای خیابان معین در پونک تهران.

*غضنفرآبادی نماینده بم به وزیر راه و شهرسازی: تامین اعتبار و تسریع در اجرای باقیمانده باند دوم جاده بم-کرمان و به وزیر نفت : تسریع در اجرا و انتقال گاز به شهرستان بم.

*جلیل سرقلعه نماینده لردگان به وزیر امور اقتصاد و دارایی: عدم همکاری بانک های استان چهارمحال و بختیاری و به وزیر بهداشت : عدم توجه به اورژانس های استان به خصوص اورژانس شهرستان محروم لردگان.

*قادری نماینده شیراز به وزیر اقتصاد : حل مشکلات بانک ها برای پرداخت تسهیلات به متقاضیان و به وزیر تعاون: تسریع در ابلاغ دستور العمل بند «ز» تبصره 15 قانون بودجه 93 مربوط به انتقال حق بیمه مستخدمین رسمی دولت از صندوق تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی.

*سامری نماینده خرمشهر به وزیر ورزش: علت عدم تکمیل تنها ورزشگاه خرمشهر یعنی ورزشگاه شهید جهان آرا.

*حسینی و عالی نمایندگان زابل و زهک به وزیر علوم: ضعف شدید و سوء مدیریت ریاست دانشگاه زابل.

*نیاز آذری و ناصری نمایندگان بابل به وزیرتعاون کار و رفاه اجتماعی: با توجه به اهدای 1500 متر مربع از سوی فردی خیر برای احداث درمانگاه شبانه‌روزی و شعبه امیرکلا، تسریع در احداث درمانگاه که مطالبه جدی مردم است، مورد انتظار است؛ همچنین تسریع در اتمام پروژه بیمارستان تامین اجتماعی شهرستان بابل.

*دهدشتی نماینده آبادان به وزیر نفت: تصمیمات غیرکارشناسی در انتصابات هیات مدیره باشگاه صنعت نفت آبادان.

*مفتح نماینده تویسرکان به رییس جمهور: پرداخت مطالبات و دیون کارمندان بازنشسته جهاد سازندگی و به وزیر جهاد کشاورزی: ممنوعیت ورود گردو در راستای حمایت از تولید داخلی و باغبانان زحمت کش.

*رسایی نماینده تهران به وزیر نفت: چرا وزیر نفت علی رغم سپری شدن بیش از یکسال از آزمون استخدامی اردیبهشت 92، شرکت ملی نفت از اعلام نتایج خودداری می کند؟

*منصوری آرانی نماینده کاشان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: عدم نظارت بر سازمان اوقاف و وضعیت نابسامان اوقاف استان اصفهان.

*ثروتی نماینده بجنورد به وزیر ورزش و جوانان: توجه به برنامه های جوانان و تامین اعتبار و پیگیری طرح ها و مشکلات از جمله اجرای قانون تسریع در پرداخت تسهیلات ازدواج و مسکن جوانان.

*کارخانه ای نماینده همدان به وزیر امور خارجه: حفظ مواضع حق طلبانه اخیر در دفاع از اقتدار هسته ای جمهوری اسلامی ایران می بایست به عنوان مطالبه ملت ایران همچنان در مذاکرات هسته ای مورد تاکید قرار گیرد که جای تقدیر و تشکر دارد؛ به رییس جمهور: لازمه مدیریت جهادی و نصب مدیران قوی و کارآمد که نباید قربانی مدیریت جناحی شود.

*جعفری نماینده بجنورد به وزیر علوم: عدم اجرایی شدن مصوبه سفر رهبر معظم انقلاب مربوط به دانشگاه های پیام نور استان و به رییس جمهور: اظهارات قانون گریزانه نسبت به مصوبات شورای عالی مجازی که نوعی دوگانگی در حاکمیت را به جامعه القا می کند.

*صرامی و ایرانپور نمایندگان خمینی شهر و مبارکه به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: چرا رسیدگی به وضعیت نابسامان مدیریت ارشاد استان اصفهان صورت نمی گیرد؟ و به رییس جمهور: لزوم بررسی دقیق قراردادهای منعقده سفرهای خارجی مدیران و روند به کار گیری مجدد بازنشستگان در شرکت فولاد مبارکه.

*افتخاری، رهبر، آلیا و عالی نمایندگان تهران و زابل به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ضرورت حمایت از هنرمندان متعهد و تلاشگر و برخورد جدی با بازیگرانی که خطوط قرمز و ارزش های نظام را رعایت نکردند و خاطر ملت را خدشه دار می کنند.

*چهاردولی نماینده ملایر به وزیر بهداشت و درمان: توجه جدی به اجرای عدالت در اختصاص اعتبارات پرداختی به شبکه های بهداشت و درمان متناسب با شرایط هر شهرستان و به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: علت عدم پرداخت حقوق 2 ماهه کارپردازان مخابرات روستایی و عدم تمدید قراردادهای آنها.

*حاجی نماینده شاهین شهر به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم رسیدگی فوری به وضعیت کشاورزان مهاجر که بعد از 6 ماه زحمت اکنون بدهکار بانک ها شده‌اند؛ به رئیس‌جمهور: صدور دستور برای پذیرش اصلاحیه‌های مردم در سامانه‌ هدفمندی یارانه‌ها.

* مهدی کوچک‌زاده نماینده تهران به وزیر اقتصاد: رعایت مصالح و منافع ملی در واگذاری‌ها با دقت بیشتر در ارزیابی قیمت واحدهایی که واگذار شدند.

* تذکر 41 نفر از نمایندگان به وزیر ارتباطات: ضرورت پیگیری اجرای کامل بند ب تبصره 15 قانون بودجه سال 93 کل کشور در ارتباط با استمرار بیمه و قرارداد مستقیم کارگزاران مخابرات روستایی.

* خسروی نماینده سمنان به وزیر ارتباطات: رسیدگی به قراداد کارگزاران روستایی و به وزیر کشور رسیدگی به وضعیت امنیت در استان‌ها به خصوص استان سمنان.

*حسینی و شریف حسینی و سبحانی فر نمایندگان قائمشهر و اهواز و سبزوار به وزیر صنعت : صنعت سیمان کشور نیازمند توجه بیشتر است، با توجه به شرایط و مشکلات بازار، حوزه تولید سیمان آسیب پذیر است.

*حسینی نماینده قصرشیرین به وزیر جهاد کشاورزی: عدم پرداخت مطالبات کشاورزان گندم کار باعث ناراحتی آن ها شده است.

* لاله افتخاری نماینده تهران به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: چرا در جشنواره شعر فجر از افرادی تجلیل شد که با فجرآفرینان و با دفاع مقدس و ارزش‌ها نسبتی نداشتند.

*عبدی نماینده خرم آباد به وزیر جهاد کشاورزی: جلوگیری از ممنوعیت صادرات محصولات کشاورزی و دامی.

*حقیقت پور نماینده اردبیل به وزیر علوم: انتصابات و عزل های سیاسی در دانشگاه پیام نور و به وزیر آموزش و پرورش: بی خاصیت بودن بیمه طلایی فرهنگیان.

*آریانژاد نماینده ملایر به وزیر آموزش و پرورش : رسیدگی به وضعیت بیمه طلایی فرهنگیان.

*محمدی نماینده مهران به وزیر اقتصاد: با توجه به فرمان مقام معظم رهبری و تشویق جوانان برای ازدواج، چرا بانک مرکزی در پرداخت وام ازدواج به جوانان تعلل می‌کند.

* قاضی‌پور نماینده ارومیه به وزیر اقتصاد: تسریع در برخورد با بانک‌های متخلف و به رییس جمهور: چرا ادارات دولتی آگهی های خود را به وزارت ارشاد نمی دهند تا توزیع عادلانه شود.

انتهای پیام

کد N303301