لاهوتی در تذکر شفاهی:

اقدامات مربوط به تقسیمات کشوری در دولت یازدهم متوقف شده است

مجلس

ما در خصوص قانون تقسیمات کشوری قانون مشخص، کامل و شفافی داریم در حالی که دولت جدید در خصوص اجرای آن اقدامی انجام نداده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از عملکرد وزارت کشور در توقف اجرای قانون تقسیمات کشوری و همچنین ارتقاء روستاها و شهرهای کشور به بخش و شهرستان گفت: وزارت کشور تکلیف شهرها و روستاهایی که قابلیت ارتقاء دارند را مشخص کند.

به گزارش ایلنا، مهرداد بائوج لاهوتی در نشست علنی امروز (دوشنبه 5 خرداد) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی با انتقاد از عملکرد وزارت کشور در توقف اجرای قانون تقسیمات کشوری و همچنین ارتقاء روستاها و شهرهای کشور به بخش و شهرستان گفت: ما در خصوص قانون تقسیمات کشوری قانون مشخص، کامل و شفافی داریم در حالی که دولت جدید در خصوص اجرای آن اقدامی انجام نداده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق قانون مشخص و شفاف تقسیمات کشوری باید شهرها و روستاها واجد شرایط باید به بخش و شهرستان تبدیل شود افزود: دولت جدید به ویژه وزارت کشور تمامی این موارد را موکول به طرح تقسیمات کشوری کردند.

وی ادامه داد: به عبارتی تمامی اقدامات مربوط به تقسیمات کشوری در دولت یازدهم متوقف شده، از این رو ما از دولت می خواهیم در صورتی که قانون تقسیمات کشوری نیازمند اصلاحات است آن را به مجلس ارائه کنند.

لاهوتی با تأکید بر اینکه اجرای قانون تقسیمات کشوری خواسته بسیاری از نمایندگان مجلس است تصریح کرد: هیچ نوع تقاضای تقسیمات کشوری از ابتدای دولت یازدهم تا کنون صورت نگرفته است.

ابوترابی فرد در پاسخ به تذکر لاهوتی گفت: امیدواریم دولت یازدهم هر چه سریعتر نسبت به اجرای قانون تقسیمات کشوری تصمیم گرفته تا به این ترتیب دغدغه های نمایندگان پاسخ داده شود.

کد N303277