روحانی در سازمان میراث فرهنگی:

تاکید بر نقش گردشگری در اقتصاد مقاومتی/با گردشگران، با میهمان نوازی ایرانی برخورد کنیم

میراث فرهنگی

تهران- رییس جمهوری ضمن گرامی داشت هفته میراث فرهنگی، رفتار با گردشگران خارجی و داخلی را مهم و مقدم بر اهمیت خود آثار و اماکن تاریخی دانست و گفت: باید با گردشگران مخصوصا گردشگران خارجی ، با اخلاق ، ادب و میهمان نوازی ویژه ایرانی و اسلامی برخورد کنیم .

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی که صبح دوشنبه در جمع معاونان و مدیران ارشد سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی حضور یافته بود، افزود: اساس اسلام اخلاق و ادب است و ایرانیان با اخلاق رسول اکرم(ص) و امامان معصوم (ع) مزین هستند و این را باید به گردشگران خارجی بیشتر معرفی کنیم.

رییس جمهوری تصریح کرد: سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باید نقش خود را در اقتصاد مقاومتی به ویژه در عرصه اشتغال و ارزآوری به نحو شایسته به انجام رساند.

روحانی بر حضور بخش خصوصی در عرصه گردشگری و صنایع دستی به منظور سرمایه گذاری در جهت حفظ و نگهداری آثار و بناهای تاریخی، ایجاد اماکن و هتل ها و کارگاه های صنایع دستی تاکید کرد و ادامه داد: دولت از طریق صندوق توسعه ملی و اعطای تسهیلات، از سرمایه گذاران بخش خصوصی حمایت می کند.

رییس جمهوری با اشاره به حاکمیت عصر ارتباطات در دنیای امروز و رد هرگونه بداخلاقی و تندخویی با گردشگران خارجی و داخلی، تصریح کرد: می توانیم با حفظ شئونات اسلامی و توجه به امنیت ملی، با برخورد مناسب با گردشگران خارجی، ایرانیت و اسلامیت خود را توام با اخلاق و رفتار حسنه به گردشگران معرفی کنیم.

این خبر تکمیل می شود.

سیام(1)1429  **   1418
کد N303140