۰
با موافقت نمایندگان صورت گرفت؛

تصویب لایحه عضویت دولت ایران در اتحادیه بیمه‌گران

  • ۱۵بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
مجلس

براساس ماده واحده این لایحه به دولت اجازه داده شد در اتحادیه بیمه گران و اتکایی گران خطرهای تجاری و غیرتجاری در کشورهای عضو سازمان تعاون اسلامی و موسسه تضمین اعتبارات صادراتی و سرمایه‌گذاری عربی به شرح اساسنامه پیوست عضویت یابد

با نظر موافق نمایندگان مجلس لایحه عضویت دولت در اتحادیه بیمه‌گران و اتکایی‌گران خطرهای تجاری و غیرتجاری در کشورهای عضو سازمان تعاون اسلامی و موسسه تضمین اعتبارات صادراتی و سرمایه‌گذاری عربی تصویب شد.

به گزارش ایلنا، نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه 5 خرداد) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه عضویت دولت در اتحادیه بیمه‌گران و اتکایی‌گران خطرهای تجاری و غیرتجاری در کشورهای عضو سازمان تعاون اسلامی و موسسه تضمین اعتبارات صادراتی و سرمایه‌گذاری عربی را با 138 رأی موافق و 5 رأی ممتنع از مجموع 200 نماینده حاضر تصویب کردند.

براساس ماده واحده این لایحه به دولت اجازه داده شد در اتحادیه بیمه گران و اتکایی گران خطرهای تجاری و غیرتجاری در کشورهای عضو سازمان تعاون اسلامی و موسسه تضمین اعتبارات صادراتی و سرمایه‌گذاری عربی به شرح اساسنامه پیوست عضویت یابد و نسبت به پرداخت حق عضویت مربوط و یا کمک اقدام نماید. تعیین و تغییر دستگاه اجرایی طرف عضویت برعهده دولت است.

همچنین براساس تبصره این ماده واحده رعایت اصول 77 و 139 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در مورد ماده 11 این اساسنامه الزامی است.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.