کرزای درخواست ملاقات اوباما را نپذیرفت

یکی از مقام‌های دولت آمریکا گفت: رئیس‌جمهوری افغانستان از ملاقات با همتای آمریکایی خود که به کابل سفر کرده بود، امتناع کرد و پیشنهاد وی برای ملاقات در پایگاه هوایی بگرام را نپذیرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این مقام مسئول آمریکایی گفت: واشنگتن از اینکه حامد کرزای، رئیس‌جمهوری افغانستان به ملاقات باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا نرفته، شگفت زده نشد. اوباما یکشنبه شب به پایگاه بگرام در حومه کابل، پایتخت افغانستان رفته بود.

این مقام مسئول آمریکایی افزود: این سفر غیر منتظره برای مذاکرات دوجانبه با باراک اوباما یا حضور در کاخ ریاست جمهوری کرزای برگزار نشده بود و اوباما برای دیدار با سربازان آمریکایی به افغانستان رفته بود. ما به کرزای پیشنهاد دادیم، به بگرام بیاید اما او این کار را انجام نداد. اوباما احتمالاً‌ در روزهای آتی با کرزای تلفنی گفت‌وگو می‌کند و به دنبال همکاری با رئیس‌جمهور آتی افغانستان پس از تکمیل روند انتخاباتی است.

اوباما و کرزای به خاطر امتناع رئیس‌جمهوری افغانستان در امضای معاهده امنیتی دوجانبه روابط خوبی ندارند. با این حال، واشنگتن امیدوار است که رئیس‌جمهوری بعدی افغانستان این معاهده را امضا کند.

انتهای پیام

کد N302599