معاون روابط عمومی بسیج: در همه زمینه‌ها مدیون فرهنگ مقاومت هستیم

سازمان بسيج مستضعفين

معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین گفت: کشور در تمامی موضوعات داخلی و خارجی نیاز به فرهنگ مقاومت دارد و پیروزی در تمام عرصه‌ها حاصل همین مقاومت است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اسماعیل احمدی طی سخنانی در بیرجند با بیان اینکه "علت موفقیت بسیج اطلاعت از ولایت و افتخارش خدمت به ملت است، افزود: امروز در همه زمینه‌ها مدیون فرهنگ مقاومت هستیم و شاهدیم که کشور در تمامی موضوعات داخلی و خارجی نیاز به فرهنگ مقاومت دارد و پیروزی در تمام عرصه‌های دفاعی، فرهنگی و سیاسی حاصل همین مقاومت است.

معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین در ادامه گفت: منظور از مقاومت یک مقاومت منفعلانه نیست و اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد ریاضتی و متکی به بیرون نیست بلکه اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد فعال و رو به جلوست و نقش و اقدامات بسیج بر همین اساس است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه را یک نقش فعال دانست و اظهار کرد: امروزه جمهوری اسلامی ایران سرآمد همه کشورها در منطقه به شمار می‌رود.

احمدی با اشاره به اینکه 32 هزار شبکه ماهواره‌ای در دنیا فعال است، افزود: 125 شبکه تلوزیونی و 80 شبکه رادیویی به زبان فارسی در دنیا دروغ‌پراکنی می‌کنند. دشمن در حوزه فرهنگ نمی‌تواند به اهداف خود برسد. بیشترین جمعیت شرکت‌کننده در برنامه‌های فرهنگی و مذهبی مانند راهیان نور، اعتکاف و شب‌های قدر را جوانان تشکیل می‌دهند و دشمن در این زمینه قطع امید کرده است.

معاون روابط عمومی بسیج با اشاره به اینکه دشمن به حوزه‌های دیگر و فضای مجازی ورود پیدا کرده است، گفت: بر این اساس، دشمن جنگ فرهنگی و اقتصادی را علیه انقلاب اسلامی شدیدتر کرده و سعی می‌کند با برخی از نیروهای خود در داخل کشور خلل‌هایی را به پیکره نظام جمهوری اسلامی وارد کند.

وی همچنین به بیانات اخیر مقام معظم رهبری درباره مدیریت جهادی و عزم ملی اشاره کرد و افزود: مسئولان در حوزه فرهنگ و اقتصاد مکلفند با مدیریت جهادی ورود پیدا کنند. عزم ملی ناظر به حضور مردم است و بدون عزم ملی اقتصاد و فرهنگ پیشرفت نخواهد داشت. بسیج همان‌گونه که امام راحل(ره) و امام خامنه‌ای(حفظه‌الله) فرمودند بدنه فعال جامعه است و مردمی که پایداری و مقاومت کنند بسیجی‌اند.

احمدی با تاکید بر اینکه "کارنامه بسیج در همه حوزه‌ها کارنامه خوبی است"، اظهار کرد: اگر بخواهیم حوزه اقتصاد و فرهنگ تغییر پیدا کند نیازمند بسیج هستیم و علت موفقیت بسیج، اطاعت از ولایت و خدمت به مردم است.

مدیرعامل خبرگزاری بسیج با اشاره به اینکه "خود بسیج باید مدیریت جهادی داشته باشد"، بر لزوم اطاعت از رهبری تاکید کرد و افزود: همه مسئولان و ما، باید مدیریت جهادی داشته باشیم. در دفاع مقدس اطاعت از ولایت مشهود بود. در فتنه 88 همواره پایگاه‌های مقاومت بسیج در اختیار ولایت و در فکر دفاع از کیان ولایت و گفتار رهبری و ارزش‌ها بودند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه "تمام میدان‌هایی که بسیج حضور داشته و دارد، چیزی جز خدمت نبوده است"، خاطرنشان کرد: بسیج در زمان دفاع مقدس در عرصه نظامی و امروز در حوزه‌های علمی، فرهنگی، ورزشی و ... حضوری چشمگیر داشته و دارد.

احمدی با اشاره به اقدامات بسیج در امر ساخت پایگاه‌های مقاومت سه سال اخیر گفت: ساخت 12 هزار پایگاه مقاومت بسیج نمونه‌ای از این اقدام جهادی است که این پایگاه‌ها محلی برای حضور داوطلبانه جوانان شده است. پایگاه‌های بسیج محل رشد و ارتقاء آحاد جامعه است. امن‌ترین و بالنده‌ترین پایگاه‌های اجتماعی، پایگاه‌های مقاومت بسیج است.

وی به ساخت هزار و 700 سالن ورزشی چند منظوره با عناوین 9 دی و صالحین اشاره کرد و افزود: در سه سال آینده سه هزار سالن دیگر با کمترین هزینه به سالن‌های ورزشی بسیج اضافه خواهد شد. پایگاه‌های استعدادیابی بسیج نیز در جهت شناسایی استعداد جوانان و نوجوانان حتی در مناطق روستایی فعالیت می‌کنند. ما در بسیج به دنبال شناسایی استعدادهای نهفته و قهرمانان و مدیران آینده در کشور هستیم.

معاون روابط عمومی بسیج با اشاره به حوزه بهداشت و درمان در بسیج اظهار کرد: بیش از 70 هزار پزشک آمادگی خود برای خدمت به مردم در هفته و ماه به صورت ویزیت رایگان اعلام کرده‌اند.

وی به برگزاری یادواره‌های مختلف در کشور نیز اشاره کرد و افزود: کنگره شهدای دانشجو، اصناف و در سه استان برگزار خواهد شد و با برگزاری این یادواره‌های شهدا، فضای پاک معنوی به خاطر شهدا وارد شهرها می‌شود. جشنواره فیلم مقاومت و فیلم‌های کوتاه نیز از جمله اقدامات فرهنگی بسیج به شمار می‌روند.

احمدی، انتشار 150 جلد کتاب را از دیگر برنامه‌های فرهنگی بسیج در سال گذشته عنوان کرد و گفت: بیشترین کتاب‌هاهای انتشار پیدا کرده مربوط به حوزه دفاع مقدس است. ذائقه مردم در بخش کتاب مربوط به کتاب‌های دفاع مقدس است. کتاب عباس دست طلا و حزب دیالمه از جمله کتاب‌هایی است که توسط سازمان بسیج منتشر شده‌اند.

معاون روابط عمومی بسیج با بیان اینکه 40 مرکز پویانمایی بسیج در طول پنج سال آینده در استان‌های مختلف کشور تأسیس خواهد شد، گفت: 10 مرکز پویانمایی تاکنون در استان‌ها افتتاح شده است. همچنین، 23 هزار طرح اقتصاد مقاومتی در بسیج افتتاح شده است. این طرح‌ها با حضور بسیجیان و توسط بسیج سازندگی ساخته شده است.

مدیرعامل خبرگزاری بسیج، اصلی‌ترین اقدام بسیج علمی و پژوهشی را علمی کردن کشاورزی در سال جاری بشمرد و افزود: طرح همگام با کشاورزی با همکاری بسیج و جهاد کشاورزی در حال انجام است.

احمدی در پایان از برگزاری همایش بسیج رسانه در پاییز سال جاری در همه استان‌ها خبر داد و گفت: همایش بین‌المللی بسیج رسانه با حضور رسانه‌های جهان اسلام در نیمه دوم آذرماه برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد N302585