الزعبی:بیگانگان حق مداخله در انتخابات ریاست‌جمهوری سوریه را ندارند

سیاسی

وزیر اطلاع‌رسانی سوریه ضمن اعلام مخالفت خود با مداخله بیگانگان در امور داخلی این کشور، تاکید کرد: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه گامی به سمت دموکراسی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، عمران الزعبی، وزیر اطلاع رسانی سوریه در سخنرانی خود در همایشی در سوریه تاکید کرد: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوریه گامی به سمت دموکراسی و تجربه واقعی ملی‌گرایی در تاریخ معاصر این کشور به شمار می‌آید.

وی عنوان داشت: یکی از دلایل حمله به سوریه تصمیم دمشق برای اثبات حاکمیت خود و حمایت از بسیاری از مسائل جهان عرب است و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نشان دهنده پایبندی سوری‌ها به تصمیم ملی خود است.

عمران الزعبی خاطر نشان کرد: مسئله انتخابات ریاست جمهوری مساله‌ای ملی است و هیچ طرف خارجی حق مداخله در این امور را ندارد.

وی همچنین مخالفت خود را با مداخله بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل،‌ آمریکا و کشورهای غربی و همچنین دست نشانده‌هایشان در اتخاذ تصمیمات ملی در سوریه و همچنین انتخابات ریاست جمهوری آتی این کشور اعلام کرد.

الزعبی بر لزوم مشارکت تمامی سوری‌ها به صورت کارآمد در انتخابات ریاست جمهوری و لزوم انتخاب طرفی که به حمایت از ارتش بپردازد و با تروریسم مبارزه کند، تاکید کرد.

وی تحریم انتخابات ریاست جمهوری از سوی هر طرفی را تلاش افراد برای ناکام گذاشتن روند سیاسی کشور دانست.

انتهای پیام

کد N302516