بیانیه حماس درباره دیدار امیرعبداللهیان با خالد مشعل

سیاسی

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) درباره دیدار معاون وزیر خارجه ایران با خالد مشعل، رییس دفتر سیاسی این جنبش در دوحه بیانیه‌ای را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، با توجه به اخبار مختلفی که پیرامون فحوای دیدار اخیر امیر عبداللهیان معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با خالد مشعل رئیس دفتر سیاس جنبش حماس در رسانه های خبری منتشر شده است، یک مقام مسئول این جنبش توضیحاتی درباره این دیدار ارائه کرد .

این مقام حماس اظهار داشت: این دیدار در فضایی مثبت برگزار شد و دو طرف پیرامون آخرین تحولات قضیه فلسطین و در راس آن آشتی ملی، اهمیت و ضرورت موفقیت و تداوم آن و بسیج همه توانمندی های امت اسلام برای مقابله با رژیم صهیونیستی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

وی افزود که مشعل مجددا بر نگاه حماس و موضع آن در قبال اوضاع منطقه تاکید کرد و اظهار داشت: این جنبش خود را وارد بازی جبهه‌بندی‌ها نمی‌کند.

وی همچنین بر حرص و پافشاری حماس بر وحدت و یکپارچگی امت اسلام و تکامل آن، ضرورت دوری از صف بندی های نژادی، مذهبی و طایفه ای و در عین حال، بر ضرورت و اهمیت حل بحران های سیاسی جاری در برخی کشورهای عربی از طریق راهکارهای سیاسی مورد رضایت ملت ها و تامین کننده خواسته های آنها در رسیدن آزادی، عدالت، دمکراسی و زندگی آبرومندانه تاکید کرد.

بنا به گفته این مسئول حماس، مشعل تصریح کرد که جنبش حماس به خصوصیات کشورها احترام می گذارد و در امور داخلی آنها مداخله نمی کند، و ضمن تشکر از همه کسانی که از مقاومت حمایت و پشتیبانی کرده اند، برای ملت های شیفته آزادی که یکصدا برای مقابله با چالش ها متحد خواهند شد، آرزوی خیر و برکت می کند.

این مقام حماس درباره جایگاه مقاومت در سیاست های حماس به نقل از مشعل تاکید کرد که مقاومت نزد حماس و ملت فلسطین ریشه در اصالت فلسطین و تاریخ مبارزاتی طولانی آن دارد و اکنون هم تداوم دارد و تا آزادی فلسطین ادامه خواهد یافت.

به گزارش ایسنا، این در حالی است که حسین امیرعبداللهیان، معاون وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته در حاشیه نشست "ایران و مدیریت بحران‌های خاورمیانه" در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش ایسنا درباره دیدارش با خالد مشعل در دوحه گفت: در سفر به دوحه حرف‌هایی از آقای خالد مشعل شنیدیم که برخی از ابهامات درباره اختلاف دیدگاه‌ها درباره سوریه را برطرف می‌کرد.

وی افزود: در این دیدار گفت‌وگوی مفید و سازنده‌ای داشتیم که آقای خالد مشعل دیدگاه‌های خود را راجع به تحولات منطقه بیان کرد از جمله در ارتباط با موضوع سوریه برخی ابهاماتی که نسبت به مواضع حماس و آقای خالد مشعل درباره تحولات سوریه در گذشته مطرح شده بود را ایشان توضیح دادند و به صراحت اعلام کردند که از تلاش‌های سوریه و شخص بشار اسد و حمایت‌هایی که همواره از مقاومت و گروه‌های فلسطینی دارد تشکر می‌کند.

امیرعبداللهیان ادامه داد: تصور می‌کنم در روزهای آینده شاهد مواضع دقیق آقای خالد مشعل راجع به تحولات سوریه خواهیم بود.

انتهای پیام

کد N302472