انتخابات ریاست جمهوری مصر آغاز شد

انتخابات,ریاست جمهوری

ایران - تهران - انتخابات ریاست جمهوری مصر صبح امروز (دوشنبه) و با رقابت دو نامزد یعنی عبدالفتاح السیسی وزیر دفاع سابق و حمدین صباحی سیاستمدار معروف این کشور در داخل مصر، آغاز شد.

به گزارش ایرنا ، کمیته انتخابات ریاست جمهوری مصر چهارشنبه گذشته از دستیابی عبدالفتاح سیسی به 5/94 درصد از آرای شهروندان مصری مقیم خارج خبر داد. این انتخابات 25 تا 29 اردیبهشت (15 تا 19 مه ) با مشارکت 318 هزار مصری خارج نشین برگزار شد.

طرفداران ˈمحمد مرسیˈ رییس جمهوری سابق و عضو گروه ˈاخوان المسلمینˈ، این انتخابات را تحریم کرده اند و علت آن را نیز برکناری غیر قانونی مرسی توسط السیسی و کودتای نظامی علیه وی می دانند اما طرفداران السیسی این اقدام وی را ˈتصحیح مسیر انقلابˈ می دانند.** امنیتی شدن مصر در آستانه انتخابات

امنیتی شدن مصر در آستانه انتخابات در آستانه آغاز انتخابات ریاست جمهوری مسؤولان مصر تدابیر امنیتی شدیدی را به هدف حمایت از مراکز رأی گیری در مناطق مختلف این کشور به اجرا گذاشته اند.

حدود 400 هزار نفر از نیروهای ارتش و پلیس مصر تدابیر امنیتی ویژه ای را در همه مراکز رأی گیری آغاز کرده اند.

ˈصدقی صبحیˈ وزیر دفاع مصر تأکید کرد که تدابیر امنیتی با شدت در اطراف مراکز رأی گیری اجرا می شود، و بیش از 13 هزار قاضی بر این مراکز نظارت می کنند.

بیش از 50 میلیون مصری حق دارند در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند.

خاورم/1275**1586
کد N302374