رئیس‌جمهور در جلسه هیأت دولت تاکید کرد:

ضرورت توجه وزرا و دستگاه‌های اجرایی به اجرای تکالیف نقشه راه اصلاح نظام اداری

دولت,رييس‌جمهور,هيات دولت,حسن روحاني

رئیس‌جمهور ضمن تاکید بر اهمیت، حساسیت و نقش بسیار تأثیرگذار نظام اداری در توسعه کشور، ضرورت توجه همه وزرا و دستگاه‌های اجرایی را به این مهم و نیز اجرای تکالیف نقشه راه اصلاح نظام اداری توصیه کرد.

رئیس‌جمهور ضمن تاکید بر اهمیت، حساسیت و نقش بسیار تأثیرگذار نظام اداری در توسعه کشور، ضرورت توجه همه وزرا و دستگاه‌های اجرایی را به این مهم و نیز اجرای تکالیف نقشه راه اصلاح نظام اداری توصیه کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در جلسه هیأت دولت، سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) را به عموم پیروان آن حضرت تسلیت گفت و بر پیروی از تعالیم خاندان عصمت و طهارت تاکید کرد.

پیگیری سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری درباره نظام اداری، چابک‌سازی دولت، کاهش تصدی‌ها و تقویت بخش خصوصی و واگذاری فعالیت‌های دولت به این بخش، همچنین افزایش کیفیت و سرعت ارائه خدمات توسط دستگاه‌ها و توسعه دولت الکترونیک و شفافیت در انجام کار از دیگر توصیه‌های رئیس‌جمهور در این جلسه بود.

مأموریت معاونت توسعه و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور برای بهبود نظام اداری

رئیس‌جمهور همچنین بر لزوم ایجاد سازوکارهای نظارتی برای افزایش کارآمدی کارکنان دولت و دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و معاونت توسعه و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور مأموریت یافت نسب به ارائه چشم‌انداز و برنامه عملیاتی بهبود نظام اداری تا پایان دولت یازدهم شامل تصمیمات دولت، تدوین لوایح و محورهایی که باید در تدوین برنامه ششم مورد توجه قرار گیرد، اقدام کند.

در ابتدای جلسه، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور گزارشی در خصوص وضعیت نظام اداری کشور به هیات وزیران ارائه داد که در این گزارش، نقشه راه اصلاح نظام اداری با سه هدف اصلی دولت چابک، بهره‌ور و بهره‌مند از فناوری‌های نوین، ارائه خدمات با کیفیت مبتنی بر رقابت و دولت متعهد به آرمان‌ها و متکی به اعتماد مردم، عاری از فساد و مبتنی بر حسن عملکرد کارکنان مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه مهمترین مسائل کشور از سوی اعضای دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بحث و بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید.

با تصویب هیات وزیران، به منظور جبران خسارت دیرکرد در قراردادهای بازار برق، مبالغ پرداختی مدیریت شبکه برق ایران، بابت خسارت تأخیر در پرداخت قراردادهای خرید برق از نیروگاه‌های بخش خصوصی به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی تلقی می‌شود.

همچنین با تصویب هیأت وزیران، سیدحمید طهایی به عنوان استاندار البرز منصوب شد.

انتهای پیام

کد N302364