کنگره نمایندگان مناطق جنوب و شرق اوکراین به تاسیس حکومت جدید رای داد

تاسیس حکومت جدیدی

مسکو-ایرنا- نخستین کنگره نمایندگان مناطق جنوب و شرق اوکراین روز یکشنبه در دونتسک برگزار شد و شرکت کنندگان در آن به تاسیس حکومت جدید ˈنووروسیاˈ رای دادند.

به گزارش ایرنا به نقل از کانال دوم تلویزیون دولتی روسیه، در این کنگره 300 نفر از نمایندگان ساکنان مناطق جنوب و شرق اوکراین (با اکثریت روس تبارها) و سران جدایی طلبان و شبه نظامیان شرکت کردند.

در این کنگره نمایندگان ساکنان شهرهای در محاصره نیروهای دولتی اوکراین همچون کراماتورسک و اسلاویانسک شرکت داشتند و شرکت کنندگان در آن به ادامه مقاومت مسلحانه در برابر نیروهای دولتی رای دادند.

در این کنگره علاوه بر مناطق لوهانسک و دونتسک نمایندگانی از مناطق اودسا، هرسون، خارکوف و نیکلایف شرکت داشتند و حاضران با گسترش دامنه مقابله مسلحانه با ارتش اوکراین به مناطق دیگر توافق کردند.

شرکت کنندگان در کنگره به اتفاق آرا تاسیس حکومت جدید نووروسیا متشکل از جمهوریهای خودخوانده لوهانسک و دونتسک را تایید کردند.

روز گذشته پاول گوبارف از سران جمهوری خودخوانده دونتسک از تاسیس حکومت واحد نووروسیا متشکل از این جمهوری خودخوانده و لوهانتسک خبر داد.

وی افزود: از طرف جمهوری دونتسک ، ˈآلکساندر بورودایˈ نخست وزیر و از طرف لوهانسک هم ˈآلکسی کاریاکینˈ رییس جمهوری لوهانسک سند تاسیس حکومت جدید را امضا کردند.

جدایی طلبان مناطق لوهانسک و دونتسک سه هفته پیش استقلال این مناطق را از اوکراین اعلام کردند.

دولت اوکراین از اواسط ماه آوریل گذشته در مناطق شرق و جنوب اوکراین عملیات نظامی اجرا می کند.

اروپام/2242**518** 1552
کد N302328