حزب دمکرات های ایتالیا در انتخابات پارلمان اروپا پیروز شد

انتخابات,ایتالیا

رم - ایرنا - نخستین نتایج از شمارش آرا انتخابات پارلمان اروپا در ایتالیا که روز یکشنبه برگزار شد، حاکی از پیروزی مطلق حزب دمکرات ها با کسب بیش از 41 درصد از آرا است .

به گزارش ایرنا ، با اعلام نخستین نتایج شمارش آرا که آزمونی سیاسی برای دولت ایتالیا بشمار می رفت، خبرگزاری رسمی ایتالیا (آنسا) بامداد دوشنبه نوشت: حزب دمکرات ها با کسب بیش از 41 درصد از آرا انتخابات پارلمان اروپا از حزب 5 ستاره ( بیش از 22 درصد) و حزب زنده باد ایتالیا ( بیش از 16 درصد) فاصله گرفت و به پیروزی رسید.

این در حالی که رسانه های ایتالیایی پیشتر از امکان پیروزی حزب 5 ستاره به رهبری ˈبپه گریلوˈ که در تمام مدت تبلغات انتخاباتی به شدت از دولت و سایر احزاب انتقاد می کرد، صحبت کرده و نتیجه این انتخابات که یک پیروزی مطلق برای ˈمتئو رنتزیˈ نخست وزیر و دبیر کل حزب دمکرات ها محسوب می شود، باعث شگفتی شد.

گفتنی است که بیش از 51 درصد از واجدین شرایط در انتخابات پارلمان اروپا برای انتخاب 73 نماینده که از ساعت 7 صبح روز یکشنبه به وقت محلی آغاز و ساعت 23 پایان یافت شرکت کردند در حالی که مشارکت در انتخابات سال 2009 میلادی بیش از 66 درصد بود .

اروپام ** 2171 ** 1552
کد N302327