شکل و شمایل جدید تیموشنکو در انتخابات اوکراین

آمریکا اروپا

بانوی انقلاب نارنجی اوکراین که از نامزدهای اصلی انتخابات ریاست جمهوری این کشور محسوب می شود، با آرایشی جدید در رقابت های امروز حاضر شد. 

به گزارش خبرگزاری مهر، انتخابات ریاست جمهوری اوکراین از صبح امروز یکشنبه در این کشور آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

یکی از نکات حاشیه ای در این انتتخابات آن است که "یولیا تیموشنکو" نخست وزیر اسبق اوکراین، امروز با ترکیبی کاملا متفاوت از آنچه که از خود در سال های اخیر نشان داده بود در پای صندوق اخذ رای حاضر شد.
مردم اوکراین و سایر کشورهای جهان عادت کرده اند که تیموشنکو را با موهای بافته شده ای که در بالای سر وی به شکل نیم دایره سنجاق شده ببینند اما وی امروز با آرایشی متفاوت در برابر دوربین های خبرنگاران حاضر شد.

تا چند هفته قبل پیش بینی ها حکایت از شانس بالای تیموشنکو برای پیروزی در رقابت های ریاست جمهوری داشت اما در حال حاضر کفته ترازو به نفع پیوتر پروشنکو سنگینی می کند.

نظرسنجی ها و پیش بینی ها حکایت از شانس بالای "پیوتر پروشنکو" ملقب به سلطان شکلات، در مقایسه با سایر رقبا حتی "یولیا تیموشنکو" نخست وزیر اسبق این کشور، دارند. نظرسنجی های مختلف صورت گرفته نشان می دهد پروشنکو بیشترین شانس را برای تبدیل شدن به رئیس جمهور اوکراین دارا است. بر اساس نظرسنجی موسسه بین المللی جامعه شناختی کی یف حدود ۵۴ درصد از شرکت کنندگان پروشنکو را رئیس جمهور آینده اوکراین می دانند.

این در حالی است که تیموشنکو با وجود محبوبیت اولیه با درصد بالایی اختلاف پشت سر پروشنکو قرار دارد. بر اساس گزارش ها، پروشنکو از کم ترین میزان فساد در میان نامزدهای انتخاباتی جهت کسب مقام ریاست جمهوری اوکراین برخوردار است.

گفتنی است پروشنکو ثروت عظیم خود را نه از طرق غیرقانونی بلکه بر اساس قوانین و مقررات اوکراین به دست آورده است. یکی از نکات جالب توجه درباره پروشنکو این است که وی هم در دولت غرب گرای "ویکتور یوشچنکو" و هم دولت روس گرای "ویکتور یانوکوویچ" به عنوان وزیر فعالیت کرده است.