بررسی طرح انتقال پایتخت با حضور معاونان رییس جمهوری در کمیسیون شوراهای مجلس

کمیسیون شوراها,طرح انتقال پایتخت

تهران- ایرنا- رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی از جلسه ویژه این کمیسیون برای بررسی شرایط انتقال پایتخت با حضور محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت و مجید انصاری معاون امور مجلس رییس جمهوری خبر داد.

«امیر خجسته» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا افزود: اهمیت موضوع ساماندهی پایتخت باعث شد تا کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با توجه و دقت خاص در این حوزه وارد شود و مطالعات کارشناسی گسترده بر روی آن انجام دهد.

وی، هماهنگی و همراهی مجلس و دولت در این طرح را مطلوب ارزیابی کرد و یادآور شد: دولت و مجلس با هماهنگی و تعامل مناسبی که دارند به دنبال حل مشکلات و معضلات پایتخت هستند تا با استفاده از نظرات کارشناسی و بهره مندی از نظرات نخبگان، نواقص پایتخت اصلاح شود.

نماینده مردم همدان در مجلس، هدف اصلی این طرح را ساماندهی پایتخت ارزیابی کرد و گفت: در این طرح صرفا به انتقال پایتخت پرداخته نشد و تلاش شد تمامی معضلات موجود در حوزه پایتخت مورد توجه قرار گیرد و چنانچه پس از بررسی های لازم نظر بر انتقال پایتخت باشد، اقدامات لازم انجام شود.

خجسته تصریح کرد: در ادامه این جلسه حجت الاسلام انصاری معاون امور مجلس رییس جمهوری از عزم جدی دولت برای ساماندهی پایتخت خبر داد و خواستار بررسی دقیق این طرح شد.

وی ادامه داد: نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری، حسینعلی امیری قائم مقام وزیر کشور و معاونین وزیر راه و شهرسازی از دیگر شرکت کنندگان در این جلسه بودند که مقرر شد نظرات پیشنهادی دولت نیز در این زمینه تحویل کمیسیون شود.

خجسته افزود: با بررسی تخصصی ساماندهی پایتخت درباره زیرساخت های شهری و انتقال پایتخت و مسایل مرتبط با آن، تصمیم گیری لازم انجام می شود.

سیام(1)**ن.س**1336
کد N302094