دیدار کمیسیون فرهنگی با دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی

کمیسیون فرهنگی و شورای عالی فرهنگ،‌ کارگروه مشترکی برای برنامه‌ریزی در مورد برنامه ششم توسعه تشکیل می‌دهند.

علی طاهری، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در مورد جلسه عصر امروز این کمیسیون گفت: جلسه کمیسیون فرهنگی به صورت مشترک با دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و باهدف تقویت تعامل بین کمیسیون فرهنگی و این شورا برگزار شد.

طاهری با بیان اینکه هدف این جلسه همکاری به صورتی بود که فعالیت‌های کمیسیون و شورا با هم پوشانی داشته باشد، ادامه داد: ما به دنبال این هستیم که اگر شورا در جایی نیازمند قانونگذاری است، مجلس بتواند این نیاز شورا را پاسخ بدهد و اگر مجلس در جایی نیازمند اطلاعات باشد، شورا بتواند برخی خلاءها را پر کند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی در ادامه با بیان اینکه جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: همچنین کمیسیون فرهنگی از شورا دعوت کرده است تا با حضور در جلسات مجلس، امکان آشنایی بیشتر نمایندگان با فعالیت‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی را فراهم کند چراکه در حال حاضر تنها سه کمیسیونی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضویت دارند، در جریان کار این شورا قرار می‌گیرند و باقی مجلس از این روند بی‌اطلاع هستند.

طاهری در پایان با بیان اینکه رهبری بر اهمیت برنامه‌های توسعه پنج ساله در کشور تاکید دارند، گفت: با توجه به اینکه در آستانه تدوین برنامه ششم توسعه هستیم، بنا بر این شد که کارگروه مشترکی بین شورا و کمیسیون تشکیل شود تا برای زمینه‌های برنامه ششم توسعه بحث و بررسی صورت گیرد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که زمان تشکیل کارگروه و جلسات مشترک با شورای عالی انقلاب فرهنگی بعد از تعطیلات مجلس اعلام شود.

انتهای پیام

کد N302053