وزیر دفاع ایران در واکنش به اظهارات همتای آمریکایی: ظرفیت موشکی ایران مذاکره‌بردار نیست

ایسنا نوشت:

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به اظهارات چاک هیگل، وزیر دفاع آمریکا، درباره رسیدگی به ظرفیت موشکی ایران بعد از توافق هسته‌ای گفت: ظرفیت موشکی ایران، دفاعی، متعارف و بازدارنده است و مذاکره‌بردار نیست.

سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان تصریح کرد: اگر قرار باشد بعد از توافق هسته‌ای موضوعی در دستور قرار گیرد، انهدام کامل سلاح‌های هسته‌ای، شیمیایی و میکروبی رژیم صهیونیستی برای داشتن خاورمیانه‌ای عاری از سلاح هسته‌ای و بعد امحاء سلاح‌های هسته‌ای و شیمیایی و میکروبی آمریکا به عنوان نخستین به کار گیرنده این سلاح‌های مخوف باید در دستور کار قرار گیرد.

وی تاکید کرد: باید رژیم صهیونیستی همواره نگران قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران باشد؛ چراکه اگر این قدرت بازدارندگی وجود نداشت، آن رژیم غاصب با جنگ و خونریزی خاورمیانه را تحت سیطره خود قرار می‌داد.

وزیر دفاع افزود: برای کشوری مثل آمریکا که ادعای ابرقدرتی دارد، مایه شرمساری است که وزیر دفاع آن اعلام کند اسرائیلی‌ها به ما اجازه دادند برای پیدا کردن راه خروج از موضوع هسته‌ای ایران چاره‌ای بیاندیشیم.

دهقان در پایان اظهار کرد: ما از مذاکره‌کنندگان هسته‌ای کشورمان تقاضا داریم در کنار مذاکره با ۱+۵ تمام تلاش خود را به خلع سلاح کامل هسته‌ای، شیمیایی و میکروبی رژیم صهیونیستی که بزرگترین خطر برای امنیت منطقه و جهان است و همچنین خلع سلاح هسته‌ای آمریکا طبق بند ۶ معاهده NPT معطوف کند.

 

45503

کد N302040