تصویب شد: یک نوه والدین شهدا از سربازی معاف می‌شود

فارس نوشت:

در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قانون معافیت نوه ذکور والدین شهدا از خدمت سربازی به تصویب رسید.

سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: جلسه امروز کمیسیون ابتدا به موضوع بسیار مهم «بحران آب» اختصاص یافت و با توجه به تاثیر بحران آب بر امنیت ملی از یکسو و خشکسالی و نیاز شدید به آب به ویژه در استان‌های مرکزی کشور، راهکارها و روش‌های تامین آب مورد بحث قرار گرفت.

در ادامه جلسه طرح «الحاق یک بند به ماده (۴۰) قانون خدمت وظیفه عمومی که در کمیته دفاعی کمیسیون اصلاح و تصویب شده بود به بحث گذاشته شد. بر اساس طرح مذکور، یکی از نوه‌های جد یا جده بی‌سرپرست،‌ ناتوان و بیمار که فرزند یک پسر آنان شهید شده و نیازمند مراقبت است با رضایت جده و تایید بنیاد شهید و امور ایثارگران از معافیت کفالت برخوردار می‌شوند. طرح مذکور به تصویب کمیسیون رسید.

نقوی حسینی گفت: همچنین در این جلسه استرداد لایحه چگونگی تشکیل و نحوه رسیدگی هیات‌های انضباطی نیروهای مسلح به شماره چاپ ۹۱ و اعمال اصلاحات لازم مطابق در خواسته ستاد کل نیروهای مسلح به تصویب رسید.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در جلسه امروز شهادت امام موسی کاظم(ع) را تسلیت گفته و سوم خرداد سالگرد فتح خرمشهر را گرامی داشت و یپشاپیش مبعث رسول اکرم(ص) را به همه مسلمانان جهان به ویژه ملت مسلمان ایران تبریک گفت.

 

45503

کد N302039