نعمتی:

رضایت رهبری از حرکت علمی کشور/ هیچ نهادی نمی تواند جای مجلس را بگیرد

مجلس

عضو هیات رییسه مجلس با اشاره به توصیه های رهبری در دیدار نمایندگان گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی به این موضوع اشاره داشتند که هیچ نهادی در کشور نمی‌تواند جای پای مجلس گذارد.

بهروز نعمتی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر با اشاره به دیدار امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رهبر انقلاب گفت:رهبری تاکید ویژه ای در حوزه مبارزه با فساد داشتند و تاکید داشتند مبارزه حقیقی با این امر صورت بگیرد نه تلاش های ظاهری.ایشان اشاره کردند که باید بر اصل پیشگیری تکیه کرد و نباید گذاشت کانون‌های چرکین شکل گیرد و باید زودتر در برابر آنها مقابله کنیم.

وی افزود: سال گذشته رهبر انقلاب نیز بر این امر تاکید ویژه ای داشتند.

نعمتی با بیان اینکه تاکید رهبر  انقلاب بر اجرای برنامه ششم توسعه تاکید داشتند، گفت:همان طور که رهبر انقلاب فرمودند این برنامه نقشه‌ای راه عملی است که سه نقطه اصلی دارد؛ تکیه بر اقتصاد مقاومتی، توجه به بحث فرهنگی که همان فرهنگ انقلابی و اسلامی و همچنین تلاش برای پیشبرد حرکت علمی کشور مورد تاکید مقام معظم رهبری بودند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه رهبری از حرکت علمی کشور راضی بودند و این مسیر را خوب ارزیابی کردند گفت:ایشان تاکید داشتند حرکت علمی نباید کند شود و تلاش مجلس نیز همین است تا از جریان های علمی کشور حمایت کند.

وی با اشاره به اینکه رهبری تاکید داشتند ستاد تدابیر ویژه نمی تواند مخل مجلس باشد یادآور شد:ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به حذف قوانین مزاحم اشاره داشتند و فرمودند این قوانین باید به گونه‌ای باشد تا درصدد رفع مشکلات مردم برآید.

وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب اسلامی به این موضوع اشاره داشتند که هیچ کجای کشور نمی‌تواند جای پای مجلس گذارد حتی ستاد تدابیر ویژه نیز قادر به گرفتن جای مجلس نیست.

این نماینده مجلس همچنین به حساسیت رهبری بر پیر شدن جمعیت کشور اشاره کرد و گفت: تاکید رهبری به جمعیت جوان و پویا در شرایط کنونی است.

به گفته نعمتی رهبر انقلاب همچنین ریاست مجدد لایجانی را به عنوان رییس مجلس به وی تبریک گفتند.