محسن رضایی: از تیم مذاکره‌کننده دفاع می‌کنیم، چون زیر نظر رهبری است

سيد رضا تقوي,محسن رضايي

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از مذاکرات و تیم مذاکره کننده هسته ای کشور دفاع می کنیم، چون رهبر انقلاب نظارت کاملی بر آن دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر محسن رضایی در مراسم سالروز آزادسازی خرمشهر که در تالار شهید بهشتی کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: کرمانشاه و کرمانشاهیان در پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس نقش بی بدیلی را ایفا کرده اند و همواره سپر ایران زمین بوده اند.

وی ادامه داد: در دوران جنگ تحمیلی کرمانشاه همزمان در سه جبهه می جنگید، یکی در ارتباط با ضدانقلاب، یکی در رابطه با شهرهای اشغال شده خود و یکی در کمک رسانی به جبهه های جنوب کشور.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در عملیات آزادسازی خرمشهر 46 نفر از استان کرمانشاه شهید و 100 نفر نیز جانباز شدند و همچنین رزمندگان بسیاری از این استان در آن عملیات غرورآفرین حضور داشتند.

رضایی افزود: یکی از دلایل عقب ماندگی استان کرمانشاه از چرخه توسعه، همین عامل حضور مداوم در سنگرهای جنگ و دفاع از کشور بود، بنابراین در آن سالهای دوران جنگ هیچ سرمایه گذاری خصوصی و دولتی در این دیار صورت نگرفت.

وی ادامه داد: در سال اول جنگ تحمیلی هرچقدر که نیروهای ما حمله می کردند ثمری نداشت، اما از سال دوم جنگ که بنی صدر یعنی همان مانع وحدت ارتش و سپاه برکنار شد، هم اداره جنگ و هم شیوه جنگ عوض شد.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران جنگ تحمیلی اظهارکرد: از سال دوم جنگ، ارتش و سپاه با هم متحد شدند و جنگ جدیدی به نام جنگ انقلابی که ترکیبی از جنگ های پارتیزانی و جنگهای کلاسیک بود، خلق شد که محور این جنگ جدید هم مردم بودند.

رضایی تصریح کرد: اینکه امام خمینی (ره) فرموده اند «خرمشهر را خدا آزاد کرد» منظورشان این است که انجام این کار یک معجره الهی بوده که به دست مردم صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: قطعا تحریم های اقتصادی سخت تر از جنگ نیست و عبور از این تحریم ها نمی تواند کار بسیار دشواری باشد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آزادی خرمشهر این را ثابت کرد که جمهوری اسلامی ایران به کوری چشم دشمنان تا ابد پابرجا باقی می ماند.

وی با انتقاد از کسانی که می گویند چرا ایران بعد از آزادی خرمشهر جنگ را ادامه داد، افزود: اگر ما در آن زمان آتش بس را می پذیرفتیم تا امروز صدام بود و هرچند سال یکبار هم حملاتی از ناحیه عراق به ایران صورت می گرفت.

رضایی در ادامه با اشاره به هجمه های دشمن در جبهه اقتصادی، گفت: دشمن این آب و خاک وقتی که دید از طریق کودتا، شورش و جنگ نظامی نمی تواند بر علیه ایران کاری را از پیش ببرد، به سراغ جنگ اقتصادی رفت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما از مذاکرات و تیم مذاکره کننده هسته ای کشور دفاع می کنیم چون معتقدیم رهبر انقلاب نظارت کامل و دقیقی بر آن دارد.

وی ادامه داد: اما بحث واقعی ما برای مقابله با تحریم ها مذاکره نیست، بلکه حرکت در مسیر خودکفایی کشاورزی، صنعت و خدمات است.

رضایی تصریح کرد: امروز سیاسیون ما جنگ اصلی که همان جنگ اقتصادی است را رها کرده و در تهران بر علیه هم می جنگند .

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز اصلاح طلب و اصولگرای واقعی کسی است که سنگی از مشکلات اقتصادی کشور بردارد.

وی تاکید کرد: امروز باید همه با هم دست هایمان را بالا زده و در سنگر جنگ اقتصادی کار و تلاش کنیم.

رضایی با بیان این‌که امروز یک جنگ تمام عیار اقتصادی علیه کشور صورت گرفته است ، گفت: تحریم های اقتصادی را باید در صنعت و کشاورزی دفع کنیم و یقین بدانید که این امکانپذیر است.

وی با اشاره به این که سیاست، امنیت و دفاع کشور سالهاست که تامین شده است ، اظهارکرد: امروز هیچ موشک و هواپیمایی نمی تواند کشور را تهدید کند، چراکه ارتش قهرمان به همراه سپاه در اوج اقتدار و آمادگی به سر می برند، بنابراین دشمن چون می داند که از این مسیرها نمی تواند ضربه ای به نظام وارد کند، یک جای زخمی ایران که همان اقتصاد است را گرفته و معتقد است که این بار ایران را به زمین خواهد زد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از آمار پایین صادرات کشور، گفت: حداقل باید سالانه 10 میلیارد دلار صادرات از مرزهای کرمانشاه به عراق می داشتیم، در حالیکه رقمی کمتر از سه میلیارد دلار داریم و آن هم بخش ناچیزی اش متعلق به خود کرمانشاه است.

وی در پایان تاکید کرد: من به نقد کردن دولت، مجلس و حتی قوه قضاییه بسیار تاکید دارم، اما باید توجه داشته باشیم که این نقدها نباید ما را از نبرد اصلی مان که همان جبهه اقتصادی است، دور کند.

رضایی در پایان تاکید کرد: مذاکرات و اقتصاد مقاومتی هر دو باید به موازات هم پیش بروند تا بتوانیم تحریم های اقتصادی را بی اثر کنیم.

انتهای پیام

کد N301819