دومین اجلاس بین‌المللی دیپلماسی و قدرت نرم در سیره پیامبر برگزار می‌شود

نشست هم‌اندیشی اجلاس بین‌المللی دیپلماسی و قدرت نرم در سیره پیامبر اعظم (ص) با حضور اندیشمندان این حوزه در مجمع جهانی صلح اسلامی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این نشست با هدف تبیین و تنظیم اهداف اجلاس و با حضور برخی مسوولان و کارشناسان در این حوزه از جمله عباسعلی کدخدایی، سیدمحمد حسینی، فضل الله موسوی، هادی سلیمان‌پور، خانم کرمانی، سیدرضا عاملی، جعفری، فواد ایزدی، علی خندق آبادی، حسن حسینی، دکتر افتخاری و ... برگزار شد.

در ابتدای این نشست داوود عامری، دبیرکل مجمع جهانی صلح ضمن بیان سابقه اجلاس و اقدامات موثری که در این خصوص انجام شده، گفت: سال گذشته برای پاسخ‌گویی به یک مساله مهم و برای داشتن الگوی دیپلماسی اسلامی موفق شدیم، اولین اجلاس برای تبیین موضوع یعنی دیپلماسی و قدرت نرم در سیره پیامبر اعظم (ص) برگزار کنیم و این دغدغه از آن جا نشات می‌گرفت که ما با الگوهای متفاوتی در این حوزه رو به رو بودیم و هستیم. اما به دیپلماسی اسلامی کم‌تر نگاه شده است. ما برای ایجاد یک الگو از سیره پیامبر اعظم (ص) تلاش می‌کنیم.

وی تصویری را که امروز غرب از اسلام ساخته، یک تصویر غیرمعقولانه خواند و افزود: ما برای کمک به تغییر این تصویر وارد صحنه شدیم و در عین حال ادعای رفعت و عقلانیت در اسلام را داریم.

دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی ضمن یادآوری برگزاری اولین اجلاس بین‌المللی دیپلماسی و قدرت نرم در سیره پیامبر اعظم (ص) در سال گذشته، به اقبال عمومی از این اجلاس اشاره کرد و از برگزاری دومین اجلاس در سال 93 خبر داد.

در ادامه این نشست کرمانی، دبیر کمیته علمی اجلاس گزارشی از نحوه فعالیت کمیته علمی اجلاس و دست آوردهای آن ارائه کرد.

او با اشاره به این که اجلاس بین‌المللی دیپلماسی و قدرت نرم در سیره پیامبر اعظم (ص) حرکت بسیار خوبی است گفت: واقعیت این است که ایران اسلامی اکنون خانه اسلام است، اما درباره اسلام و پیامبر کوتاهی کردیم و نتوانستیم چهره واقعی از اسلام و پیامبر به جهان ارائه دهیم.

در ادامه این هم‌اندیشی برای تبیین بهتر موضوع، دیگرمیهمانان به طرح دیدگاه‌های خود پرداختند و مقرر شد با ادامه این گونه هم‌اندیشی‌ها، نشست‌ها و مشارکت کشورهای اسلامی، دستگاه‌های بین‌المللی و سازمان‌های تحقیقاتی کشور؛ کار زیربنایی دومین اجلاس بین‌المللی دیپلماسی و قدرت نرم در سیره پیامبر اعظم( ص) برای سال 1393 انجام شود.

انتهای پیام

کد N301630