ارتش یمن شهر "سیئون" را از القاعده پس گرفت

سیاسی

نیروهای ارتش یمن در پی حمله القاعده به شهر "سیئون" در جنوب شرقی این کشور توانستند این شهر را از تروریست‌ها پس بگیرند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، نیروهای ارتش یمن بعد از حمله گسترده نیروهای القاعده به شهر سیئون توانستند که کنترل این شهر را به دست گیرند.

محمد صوملی، از فرماندهان ارتش یمن گفت: اعضای القاعده به تعدادی از پایگاه‌های نظامی این شهر حمله کردند و بانک‌ها و چندین دفتر دیگر این شهر را از بین بردند که ارتش و نیروهای امنیتی یمن توانستند با آن‌ها مقابله کنند که در این میان 16 تن از افراد مسلح القاعده و 12 تن از سربازان ارتش یمن کشته شدند.

صوملی با بیان اینکه شهر سیئون تحت تسلط ارتش یمن است، افزود: میان القاعده و جنبش‌های مسلحانه در جنوب این شهر ارتباط‌هایی وجود دارد.

این فرمانده نظامی از تمام هموطنان خواست که با ارتش و نیروهای امنیتی در خصوص شناسایی اعضای گروه تروریستی همکاری کنند و هرگونه اطلاعات در این زمینه را به دستگاه‌های امنیتی اعلام کنند.

وزارت دفاع یمن در یک سایت اینترنتی اعلام کرد: هویت بعضی از کشته شدگان القاعده مشخص شده است و دو نفر از آن‌ها اهل عربستان هستند.

همچنین کمیته امنیتی استان حضرموت اعلام کرد: حمله به سیئون در واکنش و انتقام‌ از حمله اعضای القاعده به استان ابین و شبوة است.

از سوی دیگر، این روزنامه به نقل از منابع نوشت: نشستی که به منظور برقراری آتش بس میان فرماندهی وزارت دفاع و نماینده حوثی‌ها برگزار شده بود، به شکست انجامید چرا که حوثی‌ها آتش بس را نپذیرفتند و نماینده این گروه از وزارت دفاع خواست که رهبران نظامی خود را تغییر دهد اما محمد ناصر احمد، وزیر دفاع گفت: تحقق این امر تنها به دست ریاست جمهوری است.

انتهای پیام

کد N301565