شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی:

قوه قضائیه در مبارزه با مفاسد اقتصادی تحت تاثیر فشار جریانات سیاسی قرار نگیرد

احزاب و تشکلها

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور عنوان کرد: قوه قضائیه در خصوص مبارزه با مفسدان اقتصادی به دور از اقدامات شعار گونه، تحت تاثیر فشار ها و جریانات سیاسی قرار نگیرد و دست های ناپاک را از بیت المال مسلمین کوتاه کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی مهر، متن بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های کشور به شرح زیر است:

بسمه تعالی
 
با این امر مهم و حیاتى (مبارزه با مفاسد اقتصادی) نباید بگونه‌ ى شعارى و تبلیغاتى و تظاهرگونه رفتار شود. به جاى تبلیغات باید آثار و برکات عمل، مشهود شود.

(پیام امام خامنه ای به سران قوا در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی /10 اردیبهشت‌ماه 1380)

سالیان طولانی است که کشور از بیماری « اقتصاد ناسالم» رنج می برد و با وجود تاکید رهبری معظم انقلاب درخصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی، اقدام خاصی در این زمینه صورت نگرفته و متاسفانه عده ای با شعار مبارزه با مفاسد اقتصادی در پی رسیدن به مطامع سیاسی و جناحی خود بودند و عملا اقدام مفید و موثری جهت انجام این مهم صورت ندادند و حتی در مواردی خودشان شریک مفسدان اقتصادی شدند.

در این بین دانه درشت ها و آقا زاده ها نیز فرصت را غنیمت شمرده، هر روز بر ثروت خود افزودند و در تحریم های ظالمانه دشمنان این ملت هم صدا با آنان در صدد تحمیل سازش با مستکبرین و شیطان بزرگ بر آمدند.

البته ملت ما بیدار است و تهدید و تحریم دشمن اثری در حرکت شتابانش ندارد و هیچ گاه با دشمنانش سازش نخواهد نمود اما ایجاد شرایط سالم اقتصادی با تکیه بر ساخت درونی نظام، نوش داروی این تحریم ها و تهدید ها است که متاسفانه در سال های اخیر مغفول مانده است.

امروز کشور ما تشنه‌ى فعالیت اقتصادى سالم و ایجاد اشتغال براى جوانان و سرمایه‌گذارى مطمئن است و این همه به فضایى نیازمند است که در آن، سرمایه‌گذار، صنعتگر، عنصر فعال در کشاورزى، مبتکر علمى، جوینده‌ى کار و همه‌ى قشرها، از صحت و سلامت ارتباطات حکومتى و امانت و صداقت متصدیان امور مالى و اقتصادى مطمئن بوده و احساس امنیت و آرامش کنند.

دانشجویان بسیجی ضمن حمایت و تشکر از اقدام اخیر قوه قضاییه در خصوص اعدام مفسد بزرگ اقتصادی از مسئولان دستگاه قضا می خواهند ضمن پی گیری مطالبات امام امت در خصوص مبارزه با این مفسدان و به دور از اقدامات شعار گونه، تحت تاثیر فشار ها و جریانات سیاسی قرار نگیرد و  با مبارزه پیگیر خود، دست های ناپاک را از بیت المال مسلمین کوتاه کند و هرچه زود تر تکلیف پرونده های گشوده شده در اذهان مردم مشخص شود تا در آینده شاهد این گونه مفاسد در جامعه ی اسلامی نباشیم.