نقش بانوان در توسعه فرهنگ قرآنی در خانواده‌ها بارز است

قرآن کريم,سازمان اوقاف

مسئول کارگروه فرهنگی کمیته بانوان مسابقات قرآن گفت: بانوان با توجه به اینکه قشر اعظم جامعه را تشکیل می‌دهند و هم در جامعه و هم در خانواده فعالیت دارند، نقش پررنگی در توسعه فرهنگ قرآنی ایفا می‌کنند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، شهناز صمدیان خاطرنشان کرد: اگر بانوان در حوزه قرآنی فعال باشند موجب توسعه و ترویج تعلیم قرآنی در خانواده خواهند شد، چون عهده‌دار نقش تربیتی در جامعه هستند.

به گفته صمدیان چون این همایش‌ها در سطح کشور برگزار می‌شود و از طریق سایت سازمان اوقاف هم فراخوان منتشر می‌شود، تأثیر بسزایی در ارتقای فرهنگ عمومی بالاخص جامعه بانوان دارد، زیرا به عنوان الگویی سرمنشأ فعالیت دیگر بانوان قرار خواهد گرفت و امکان دارد بانوانی در حوزه‌های قرآنی فعال باشند ولی به صورت گسترده نباشد.

وی برگزاری چنین همایش‌هایی در سطح کشور را باعث گسترش و توسعه این نوع فعالیت‌ها برشمرد و گفت: عمده فعالیت بانوان در حوزه حفظ و قرائت قرآن است، ولی با توجه به شرایط امروز جامعه بانوان باید در حوزه ترجمه و تفسیر هم فعال باشند تا فهم قرآنی جامعه ارتقاء یابد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نباید بحث‌های قرآنی و ترویج آموزه‌های آن تنها به یک مقطع زمانی همچون برگزاری مراسم‌ و همایش‌ها محدود شود و باید در طول سال این نوع برنامه‌ها در سطح استانی و کشوری برگزار شود.

انتهای پیام

کد N301433