داعش سوریها را تهدید به اعدام کرد

تسنیم نوشت:

گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام در بیانیه‌ای تهدیدآمیز شرکت‌کنندگان در انتخابات ریاست جمهوری سوریه را تهدید به اعدام کرد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه الشرق الاوسط، گروهک داعش در حومه الحسکه با صدور بیانیه‌ای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سوریه را ممنوع کرد.
در این بیانیه تهدید شده است که شرکت کنندگان در انتخابات اعدام خواهند شد.
این درحالی است جبهه النصره و گروه موسوم به ارتش آزاد تعدادی از اعضای گروهک داعش را در حومه دیرالزور به دنبال درگیری‌های جاری اسیر کردند.
از سوی دیگر احمد الجربا رئیس ائتلاف مخالفان سوری که در پاریس به سر می‌برد با جان ایو لودریان وزیر دفاع فرانسه در مقر وزارت دفاع فرانسه و با مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق در پاریس دیدار کرد.
وی مدعی شد: زمان آن فرا رسیده است که مخالفان سوری به سلاح‌های پیشرفته‌ای که نیاز دارند مجهز شوند و کمک نظامی به مخالفان سوری در هفته‌های آینده در عرصه تحولات میدانی خود را نشان خواهد داد.
الجربا ادعا کرد: آمریکایی‌ها تا 90 درصد قانع شده‌اند که کمک نظامی به مخالفان ضروری است. وی از درخواست کشورهای شورای همکاری خلیج فارس برای نشست اتحادیه عرب برای انتقال کرسی سوریه به ائتلاف مخالفان سوری خبر داد.

5252

کد N301203