«امیر میرزایی‌حکمتی» درخواست اعاده دادرسی کرد

دادگاه,دادگاه انقلاب,ديوان عالي

وکیل‌مدافع امیر میرزایی حکمتی که با حکم شعبه 28 دادگاه انقلاب به 10 سال حبس محکوم شده است از درخواست اعاده دادرسی موکلش خبر داد.

سیدمحمود علیزاده طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: امیر میرزایی حکمتی اعاده دادرسی نسبت به پرونده‌ای که در آن به 10 سال حبس محکوم شده است را خواستار شده است.

وی گفت: حکمتی با اعتقاد به عدم تناسب جرم و مجازات و همچنین اشتباه قاضی اعاده دادرسی موضوع ماده 272 قانون آیین دادرسی کیفری را تقاضا کرده است.

وکیل مدافع امیر میرزایی حکمتی گفت: در حال حاضر موکلم در زندان به سر می‌برد و درخواست خود را به مسئولین زندان ارائه کرده است.

به گزارش ایسنا، بعد از دستگیری امیر میرزایی حکمتی و پخش اعترافات تلویزیونی او خبر محکومیت امیر میرزایی حکمتی به اعدام از سوی شعبه 15 دادگاه انقلاب منتشر شد و دوشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۰ دفتر سخنگوی قوه قضائیه با تایید این خبر به ایسنا گفت: حکم صادره به وکیل متهم ابلاغ شده است و این حکم قابل اعتراض در دیوان عالی کشور است.

حدود دو ماه بعد حکم اعدام «امیر میرزایی حکمتی» که به جاسوسی و همکاری با دولت متخاصم متهم بود، در دیوان عالی کشور نقض و پرونده برای رسیدگی مجدد به شعبه هم‌عرض یعنی شعبه 28 دادگاه انقلاب تهران ارجاع شد.

شعبه 28 دادگاه انقلاب تهران با رسیدگی مجدد به این پرونده «امیر میرزایی حکمتی» را به 10 سال حبس محکوم کرد و این حکم در دادگاه تجدیدنظر استان تهران تایید شد.

انتهای پیام

کد N301202