حمدین صباحی: حضورم در انتخابات ریاست جمهوری مصر ضروری است

سیاسی

سیاستمدار چپگرای مصر و نامزد ریاست جمهوری این کشور، با وجود اینکه امید چندانی به پیروزی ندارد اما می‌گوید که باقی ماندن وی در این رقابت‌ها ضروری‌ است.

سیاستمدار چپگرای مصر و نامزد ریاست جمهوری این کشور، با وجود اینکه امید چندانی به پیروزی ندارد اما می‌گوید که باقی ماندن وی در این رقابت‌ها ضروری‌ است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ حمدین صباحی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر در گفتگو با روزنامه انگلیسی گاردین گفت: بسیاری از دستاوردهای انقلاب مصر از دست رفته اما لازم است که از آنچه باقی مانده به خوبی محافظت شود.

این سیاستمدار کهنه کار مصر تاکید کرد: قرار نیست من از رقابت‌ برای ریاست جمهوری کنار بکشم و منتظر بمانم تا اوضاع ایده‌آل شود. ما باید خودمان دست به کار شویم و اوضاع را ایده‌آل و مطلوب کنیم.

صباحی 59 ساله یکی از اعضای قدیمی اپوزیسیون سکولار است که پیشتر تحت رهبری انور سادات و حسنی مبارک، رئیس جمهورهای پیشین مصر بود. وی که قهرمان انقلاب سال 2011 بود، به عنوان نامزد چپ‌ها در انتخابات ریاست جمهوری 2012 مصر تعیین شد. وی می‌گوید: در عرصه انتخابات حاضر شده‌ام تا به مبارزه خود ادامه دهم، به جوانان و فقرایی که خواستار برقراری عدالت اجتماعی هستند، امید دهم. می‌خواهم به طبقه متوسط جامعه مصر امید دهم که آنها می توانند نقشی را در کشورشان ایفا کنند. اما به کسانی که انتخابات را تحریم کرده‌اند باید بگویم که آنها درخواست‌های خود را به چالش کشیده‌اند و خود را محروم کرده‌اند.

رقیب اصلی عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع سابق و رهبر کودتای مصر که پیش بینی می‌شود سهم عمده آرا را به خود اختصاص دهد، گفت: تجربه‌ای که ما از دو انقلاب پیشین بدست آوردیم این است که تصمیم مردم سرنوشت ساز و مهم است.

وی با حمایت از تصمیم السیسی برای عزل محمد مرسی، رئیس‌جمهوری سابق مصر و تظاهرات مردمی علیه وی گفت: آنچه در 30 ژوئن رخ داد، یک الزام بود. مردم در آن روز علیه مرسی قیام کردند و این یک انقلاب مردمی واقعی بود.

انتهای پیام

کد N301046