۰
محسنی‌اژه‌ای:| 170755

مقصر اصلی معوقات بانك‌ها هستند

  • ۸بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
سیاست داخلی

باید با کسانی که به صورت قانونی تسهیلات می گیرند و در جای دیگر مصرف می کنند و افرادی که به صورت قانونی تسهیلات می گیرند و در همان محل مشخص آن را هزینه می کنند تفاوت باشد/استقلال بدون غنای کشور حاصل نمی‌شود و یک کشور فقیر نمی‌تواند مستقل باشد.

دادستان كل كشور بانك‌ها را در رابطه با بحث معوقات مقصر اصلی دانست و گفت:باید با کسانی که به صورت قانونی تسهیلات می‌گیرند و در جای دیگر مصرف می‌کنند و افرادی که به صورت قانونی تسهیلات می‌گیرند و در همان محل مشخص آن را هزینه می‌کنند، تفاوت باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامحسین محسنی اژه‌ای، دادستان کل کشور صبح امروز با حضور در اتاق بازرگانی  صنعت، معدن و کشاورزی ایران با اشاره به این که به مسئله  ارزش تولید و ثروت ملی در کشور  مورد غفلت واقع شده است، اظهار داشت: در حالی که نفت تولید و سرمایه به خودی خود دارای ارزش بالایی است امّا به درستی به آن پرداخته نشده است و گاهی به عنوان ضد ارزش تلقی شده است.

وی افزود: استقلال بدون غنای کشور حاصل نمی‌شود و یک کشور فقیر نمی‌تواند مستقل باشد.

محسنی اژه‌ای با تاکید بر انضباط و مقررات خاطر نشان کرد: اگر فساد در کشور نهادینه و گسترده شود، مشکلات پیچیده‌ای برای زندگی فردی و اجتماعی ایجاد خواهد شد.

وی گفت: انتظار می‌رود بخش خصوصی در موضوعات تصمیم‌سازی وارد شود هر چند  این امر  هزینه‌هایی را نیز به همراه دارد.

وی در مورد معوقات بانکی نیز گفت: در این مهم مقصر اصلی بانک‌ها هستند و مشتریان نقش کم‌رنگ‌تری دارند و به طور قطع تفاوت است بین کسانی که با خلاف و نقض قانون، زد و بند و رشوه دادن تسهیلاتی را دریافت می‌کنند و در جایی دیگر مصرف می‌کنند.  

دادستان کل کشور ادامه داد: باید با  کسانی که به صورت قانونی تسهیلات می‌گیرند و در جای دیگر مصرف می‌کنند و افرادی که به صورت قانونی  تسهیلات می‌گیرند و در همان محل مشخص  آن را هزینه می‌کنند، تفاوت باشد.

محسنی‌اژه‌ای خاطر نشان کرد: در مورد آخر نه تنها نیابد با این افراد برخورد قضائی نشود بلکه باید آنها مورد حمایت نیز قرار گیرند.

دادستان کل کشور خاطر نشان کرد: باید آسیب‌شناسی جدی در مورد معوقات بانکی صورت گیرد و این معوقات کاهش پیدا کند که در این زمینه مسئولیت اصلی با قوه قضائیه نیست.

وی با طرح این سوال که ما در کشور  به چه تعداد بانک و شعب بانکی نیاز داریم  گفت: آیا  لازم است در یک خیابان بیش از 10 مورد شعبه اعتباری وجود داشته باشد؟ مسلما‍ً این امر درست نیست. 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.