جهت تامین نظر شورای نگهبان؛

لایحه تعیین حریم حفاظتی امنیتی اماکن و تاسیسات کشور اصلاح شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز به منظور تامین نظر شورای نگهبان، لایحه تعیین حریم حفاظتی امنیتی اماکن و تاسیسات کشور را اصلاح کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، ماده 2 این لایحه به این شکل اصلاح شد که مسئولیت تعریف و تعیین رده‌های حفاظتی برای اماکن و تاسیسات کشور و تعیین حدود آنها بر عهده شورای عالی امنیت ملی است.

همچنین در اصلاحیه دیگری در ماده پنج این لایحه مصوب کردند که دستگاه‌های اجرایی می‌توانند پس از تعیین و تصویب حریم، برای برقراری امنیت با توجه به وضعیت املاک مجاور، پس از تامین حقوق شرعی و قانونی مالکان به صورت نقدی حسب موازین قانونی اقدام کنند.

همچنین در انتهای ماده شش این لایحه مصوب شد که دستگاه‌های اجرایی مربوطه مکلف هستند حقوق متعلقه اعلامی از سوی مالکان املاک را با رعایت قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی به صورت نقدی پرداخت کنند.

بر اساس این گزارش در تبصره ذیل ماده هفت این لایحه که در خصوص تغییر کاربری اماکن واقع در محدوده حریم امنیتی بود مصوب شد عدم اظهارنظر دستگاه‌های مزبور ظرف مهلت مزبور به منزله موافقت و جواز آنها محسوب می‌شود.

انتهای پیام

کد N300748