با تصویب مجلس؛

وزارت صنعت مجاز به انعقاد قرارداد کارمعین با 3 هزار و 500 بازرس شد

وزارت صنعت,قرارداد کار معین

تهران-ایرنا - نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزارت صنعت، معدن و تجارت اجازه دادند: قرارداد کار معین با 3 هزار و 500 نفر بازرس منعقد کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس جزییات طرح اجازه به وزارت صنعت، معدن تجارت برای انعقاد قرارداد کار معین با بازرسان شاغل در حوزه نظارت بر بازار را با 179 رای موافق، 17 رای مخالف و 17 رای ممتنع از مجموع 251 نماینده حاضر تصویب کردند.

بر اساس ماده واحده این طرح که به تصویب مجلس رسید، به وزارت صنعت ، معدن و تجارت (سازمان های استانی و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان) اجازه داده شد در سقف 3 هزار و 500 نفر بازرس به صورت قرارداد کار معین از محل ردیف اعتباری 17-550000 بودجه سال جاری جهت اجرای طرح های نظارتی دولت و کنترل بازار در مجموعه کشور نسبت به تمدید قراردادهای قبلی و جایگزینی آنها بدون هزینه جدید اقدام کند.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در هنگام بررسی این طرح اعلام کرد: به دلیل آن که طرح اجازه به وزارت صنعت، معدن تجارت برای انعقاد قرارداد کار معین با بازرسان شاغل در حوزه نظارت خلاف قانون برنامه پنجم توسعه است نیاز به دو سوم رای دارد. این طرح نیز توانست دو سوم رای نمایندگان حاضر را کسب کند.

کلیات این طرح در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس (31 اردیبهشت ماه ) به تصویب مجلس رسید.

قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس هنگام بررسی جزییات این طرح در اخطاری با استناد به اصل سوم قانون اساسی گفت: انشاالله تصمیمی که درباره بازرسان وزارت صنعت گرفته شد برای گروه های دیگر هم گرفته شود.

وی اظهار داشت: گروه های دیگر نیز وجود دارند که سال ها داد می زنند و خواهش می کنند که آنها نیز به قرارداد کار معین بپیوندند.

نماینده مردم بجنورد در مجلس از لاریجانی خواست در این راستا احقاق حق کند.

سیام.9121**د.الف**1336
کد N300709