دبیران و ناظران هیات رئیسه مجلس مشخص شدند/راهیابی بذر پاش به هیات رئیسه

مجلس

در انتخاب ناظران هیات رئیسه مجلس نیز از 271 رای ماخوذه، شریف حسینی با 139 رای، محمد آشوری تازیانی با 132 رای و بهروز نعمتی با 112 رای به عنوان ناظران انتخاب شدند

انتخابات هیات رئیسه با انتخاب شش دبیر و سه ناظر تکمیل شد.

به گزار ش خبرنگار ایلنا در جلسه امروز مجلس، انتخاب سومین هیات رئیسه مجلس نهم در دستور کار نمایندگان بود که پس از انتخاب رئیس و نواب رئیس، انتخاب دبیران و ناظران هیات رئیسه انجام شد.

در انتخاب دبیران هیات رئیسه از 276 رای ماخوذه، ضرغام صادقی با 190 رای، محمد حسین فرهنگی با 188 رای، مهرداد بذرپاش با 167 رای، محمد دهقان با 149، علیرضا منادی سپیدان با 129 رای و حسین سبحانی نیا با 120 رای به عنوان دبیران هیات رئیسه انتخاب شدند.

جواد جهانگیری‌زاده، اسماعیل کوثری، جواد هروی، امیر حسین قاضی زاده وشاهین محمدصادقی نیز برای دبیری هیات رئیسه نامزد شده بودند که رای کافی را کسب نکردند.

تنها تغییر صورت گرفته در دبیران هیات رئیسه جایگیزین شدن بذرپاش به جای محمدصادقی بود.

در انتخاب ناظران هیات رئیسه مجلس نیز از 271 رای ماخوذه شریف حسینی با 139 رای، محمد آشوری تازیانی با 132 رای و بهروز نعمتی با 112 رای به عنوان ناظران انتخاب شدند. احمدامیرآبادی،محمد آقانوری، محسن علیمردانی، محمد قسیم عثمانی و کمال علی‌پور نیز به عنوان ناظر هیات رئیسه نامزد شده بودند.

نعمتی عضو جدید هیات رئیسه به جای عبدالرضا مصری که پیش از این به عنوان ناظر بود وارد هیات رئیسه شد و عبدالرضا مصری به دلیل این که شب گذشته در فراکسیون رهروان ولایت رای نیاورده بود، امروز کاندید نشده بود.

کد N300704