اوباما اهداف سیاست خارجی دولتش را تشریح می‌کند

سیاسی

رئیس‌جمهوری آمریکا قرار است طی روزهای آتی در خصوص اهداف سیاست خارجی خود از جمله در سوریه و اوکراین در جمع فارغ‌ التحصیلان آکادمی نظامی آمریکا در نیویورک سخنرانی کند.

رئیس‌جمهوری آمریکا قرار است طی روزهای آتی در خصوص اهداف سیاست خارجی خود از جمله در سوریه و اوکراین در جمع فارغ‌ التحصیلان آکادمی نظامی آمریکا در نیویورک سخنرانی کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به گفته مقام های آمریکایی، بارک اوباما رئیس‌جمهوری آمریکا از سوی جمهوری خواهان تحت فشار قرار دارد و آن‌ها وی را به اتخاذ سیاست‌های ضعیف در عرصه سیاست خارجی و امنیت ملی متهم می‌کنند.

جمهوری خواهان آمریکایی معتقدند که اوباما نتوانسته جلوی خونریزی‌های سوریه را بگیرد و قرار است که به همین سیاست‌های منفعل خود ادامه دهد. یکی از مقام‌های کاخ سفید که خواست نامش فاش نشود، گفت: اوباما قرار است درباره سیاست‌هایش و اینکه چطور از تمام ابزارها استفاده کرده است تا به اهدافش برسد، سخنرانی کند. وی در سخنانش توضیح می‌دهد که چطور سیاست‌هایش هم در راستای منافع داخلی و احزاب است و هم توازن برقرار کند.

بارک اوباما در جریان دور اول ریاست جمهوری‌اش به دلیل سخنانش که گفته بود به جنگ عراق خاتمه می‌دهد و نیروهای آمریکایی را خارج می‌کند، توانست نظر رای‌دهندگان را جلب کند و برخی از حامیانش با همین نگاه در دور دوم، به وی رای دادند تا به جنگ افغانستان نیز پایان دهد.

هنوز مشخص نیست که رئیس جمهوری آمریکا قرار است چگونه نظر مخالفانش را تغییر دهد. سیاست‌های وی که پیشتر از نظر مردم بسیار شفاف بود و در نظرسنجی‌ها همیشه با حمایت مردمی رو به رو می‌شد، هم اکنون به زیر 50 درصد رسیده است. با این حال مشاوران اوباما تاکید دارند که کارهای بسیاری در دست انجام است که از جمله شامل خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، بحث‌ها بر سر عملیات‌ها و جاسوسی و نیز موارد دیگری می‌شود.

انتهای پیام

کد N300660