پیام سرلشکر سلیمانی به مراسم نکوداشت نقش آیت‌الله جعفری در دفاع مقدس

سیاسی

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مناسبت برگزاری مراسم نکوداشت نقش آیت‌الله جعفری (امام جمعه کرمان در دوران جنگ) در دفاع مقدس، پیامی صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، متن پیام سردار سرلشکر قاسم سلیمانی به مراسم "خطابه و حماسه" به شرح زیر است:

«خداوند سبحان را شاکرم که فرصتی عطا نمود به بهانه این نوشته، مکنونات قلبی‌ام را نسبت به شخصیتی بیان کنم که در ابعاد مختلف صاحب حقی بزرگ بر ماست و ما را پیوسته مدیون اخلاق و فداکاری‌های خود نموده است. صرف قریب به شصت سال عمر با برکت این شخصیت شریف منشأ خدمات بی‌شماری در استان کرمان در شئون گوناگون بوده است.

آیت الله جعفریِ ما و شما؛ همانند پدری دلسوز همراه شریک غم و شادی مردم بود و در طول عمر ارزشمند خود خصوصاً سی و پنج سال پس از پیروزی انقلاب، آسایش خود را فدای آرامش مردم کرد. آیت الله جعفری برای ما کرمانیان منشا مباهات است. استاد اخلاقی که صداقت و پاکی برجسته‌ترین مشخصه شخصیت اوست. مردی بزرگ که بزرگی و طهارت را از اجداد طاهرین‌اش به ارث بوده و در محضر شخصیتی بی همتا همچون حضرت امام خمینی(رضوان الله تعالی علیه) آزادگی، شجاعت و دفاع از مظلومین را تلمذ نموده است.

زحمات و خدمات این شخصیت شریف و صادق در دوران دفاع مقدس و بسیجِ همه توانمندی‌ها وامکانات هرگز برای حقیر و دوستان مجاهد همرزمم و شهدای همیشه ناظر فراموش شدنی نیست.

عالم برجسته‌ای که سنگر نمازجمعه و نمایندگی ولی فقیه را تبدیل به کلاس درسی نمود که در آن عشق به اسلام ، ملت و رهبری آموخته شد.

خطبه‌های پر بار نماز جمعه ایشان پیوسته بر تربیت و حفظ وحدت جامعه، جلوگیری از انحراف‌ها و کج‌روی‌ها و تمرکز بر اولویت‌ها تاثیر گذاربوده و این منشآ ترویج معنویت، اخلاق و تربیت هزاران انسان فداکار گردیده است که نمونه بارز و ثمره جاویدان آن لشکر پر افتخار ثارالله می‌باشد.

تاریخ جنگ هرگز در حافظه خود فراموش نمی‌کند که در یکی از محروم‌ترین مناطق جغرافیایی کشورمان با محوریت این مرد بزرگ گلستانی مطبوع برای تربیت انسان‌ها و شمشیری برنده و خالص برای دفاع از کشور و ملت به نام لشکر ثارالله بنیانگذاری شد که ده‌ها هزار نفر پیر و جوان را این سازمان شبه مسجد، در درون خود تربیت نمود که نتیجه آن جهاد، هزاران شهید و جانباز سرتاسر استان کرمان می‌باشد. لشکری که طول عرض آن مسجد بود و مأمومین در منابر جهاد خطبه عشق، دینداری و اخلاق خواندند که تا به امروز صوت آنان از ماذنه‌های این مسجد جهادی در جای جای استان و کشور عزیزمان به گوش می‌رسد و آیت الله جعفری در تأسیس این بنای پر افتخار و زیبا به همراه دیگرعلما و ائمه محترم جمعه نقش بی بدیلی داشته‌اند.

ما همواره مدیون رهبر عزیز، ولی فقیه و مرجع عالیقدرمان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) هستیم که مردم کرمان و فرزندان جهادی خود را مفتخر به بهره مندی از محضر این شخصیت شریف نمود.

به آیت‌الله جعفری عزیز به دلیل دارا بودن چنین خصایص ارزشمندی تبریک می‌گویم و از خداوند منان بقای عمر شریف ایشان را در خدمتگزاری به اسلام و مردم شریف و دینمدار استان کرمان تحت لوای ولی امرمان خواستارم.»

انتهای پیام

کد N300452