جدایی‌طلبان اوکراین «روسیه جدید» تاسیس کردند

تسنیم نوشت:

جدایی طلبان در اوکراین بر سر تاسیس نظامی جدید در شرق این کشور با عنوان "روسیه جدید" که متشکل از دو منطقه "دونتسک" و "لوهانسک" است، به توافق رسیدند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری آلمان، رسانه های محلی اوکراین، روز شنبه، اعلام کردند رهبران جدایی طلبان که به اسم "جمهوری خواهان مردمی" شناخته می شوند و نمایندگان شش و نیم میلیون تن هستند، اعلام کردند مناطق دونتسک و لوهانسک در نظامی جدید موسوم به "روسیه جدید" متحد می شوند. آنها توافقنامه ای در این باره در شهر دونتسک به امضا رساندند.
این اقدام جدایی طلبان که یک روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری اوکراین صورت گرفت، یک عمل تحریک آمیز علیه مقامات دولت موقت طرفدار غرب در کیف است. دولت کیف اکنون در حال اجرای طرحی موسوم به "مبارزه با تروریسم" علیه نیروهای طرفدار مسکو است.
براساس گزارش رسانه های محلی، عناصر مجهز به سلاح های خودکار تامین امنیت دیدار روز شنبه رهبران جدایی طلبان را بر عهده داشتند. تلویزیون رسمی روسیه خبر این دیدار را منتشر کرد.
"جمهوری خواهان مردمی" طرفدار روسیه بعد از همه پرسی که در اواسط ماه می در شرق اوکراین برگزار شد، یک نظام مستقل تشکیل دادند. کشورهای غربی و دولت موقت اوکراین این همه پرسی را به رسمیت نمی شناسد.

5252

 

کد N300442